Matovič zjednotil PS+Smer +novinárov cez Šimkovičovú

22. februára 2024, Mária Benová, Nezaradené

Fico aspol radi dávajú Matoviča a jeho hnutie do jednej kopy s progresívcami, s prezidentkou. A všetky liberálne médiá podľa nich vraj píšu v jeho prospech. Už 3roky sa deje presný opak.

 

V Aktuality, SME, DenníkN takmer denne Matoviča doslova šikanovali. A stále to pokračuje. Komentáre v Aktualitách, okrem šéfredaktora Bardyho, pravidelne venuje Matovičovi ešte istý Martin Behul. Vytiahne zástavu proti Matovičovi vždy, keď hrozí, že ten opäť odkryje nejakú hnilobu. Všetky tieto články sú v rovnakom duchu:

„Matovičovo hnutie chcelo uškodiť, Od Matoviča len s hanbou, Matovič je nebezpečný, Zo Žilinku sa stáva nudnejší Matovič“ a ďalšie perly v duchu „poďme zas okydať Matoviča“.

V jeho najnovšom článku hneď prvá veta:

„Úroveň slovenskej politiky klesá už len tým, že bývalé OĽaNO stále existuje.“

 

Čiže podľa progresívneho novinára, nie Fico, Danko, uhlavní nepriatelia progresívcov, znižujú úroveň slovenskej politiky, ale Matovičovo hnutie. Keď to čítate vy voliči súčasnej vládnej koalície, nezdá sa vám na hlavu, že progresívci vo vzácnej zhode kopú spolu so SmeroHlasom do jednej strany? A nezdá sa vám divné, že je to vždy vtedy, keď hrozí, že Matovič začne opäť pomenúvať veci, ktoré by všetci chceli najradšej skryť pred vami?

Matovič naštval progresívcov, keď im vyfúkol tému odvolať ministerku tým, že odhalil, že ministerka, ktorá robí aj správnu vec a nechce dať niektorým pochybným mimovládkam peniaze z našich daní, tak si z toho titulu dovolí využiť vaše peniaze na výletik do emirátov pod zámienkou konferencie? Jej angličtina ma vôbec netrápi. Ale toto áno. A Matovič to vyfúkol všetkým médiám. Preto o tom radšej všetky mlčali a podali to tak, že bol neslušný jeho hovorca. Nie. Kto videl celé video vie, že bol veľmi slušný. Ale to už neplatí o zástupcovi ministerstva kultúry. Lenže p.Behula štve, že to bol Matovič, kto zistil, že ministerka na konferencii poriadne ani nebola. Hoci Behul v článku predtým vyzýval ľudí, aby prispeli k odvolaniu ministerky aj svojimi postrehmi o nej. Ale Matovič nemôže.

Ďalej hrozí, že Matovič odhalí, že Korčok je vlastne tiež ten, kto pomohol návratu Fica, keďže spolu so Sulikom sa podieľal nielen demisiami na povalení Hegerovej vlády, i tej Matovičovej. A preto možno Korčok zrušil debatu v Postoji s kandidátmi Matovič a Dubovský. Ľudia, ktorí vnímali, že Korčok neurobil nič, aby zabránil Sulíkovi povaliť Hegerovu vládu, naopak, vtedy a ešte predtým sa zúčastňoval na všetkých aktivitách Sulíka ako boli demisie ministrov SaS, teda na vydieraní s cieľom odstrániť protikorupčných ľudí Matovič, Krajčí z vlády, čiže na povalení Matovičovej vlády. Tí ľudia sa boja, že Korčok ako prezident opäť poslušne urobí, čo sa bude od neho vyžadovať.

A to sa nesmie rozoberať v prezidentských diskusiách.

 

Lenže tieto tendenčnosti médií si už ľudia všímajú dlhšie. A tak ako pred voľbami ľudia písali, že ich komentáre v diskusii pod článkami Aktualít a Sme sú mazané, ak boli za Matoviča a kritické k autorom článkov, tak teraz už si toľko záležať v redakciách zrejme nedávajú a nechajú aj tieto kritické komentáre, ktoré tentoraz doslova drtivo prevážili v prospech Matoviča. Teraz už totiž dosiahli svoje a konzervatívneho Matoviča vo voľbách predbehlo PS, neohrozuje významne ani Korčoka a ten sa mu bude vyhýbať rovnako ako Pellegrini. Pretože Matovič môže poukazovať na nepríjemné veci, napr to, akí amatéri a klamári sú Fico a Pellegrini, keď idú opravovať vlastnú novelu trestného zákona, o ktorej tvrdili, že je najlepšia len týždeň po tom, čo ju premiér Fico podpísal, čo je prinajmenšom trápne. A trápne je i to, ako progresívni novinári namiesto útokov na Fica, Pellegriniho riešiacich len svoju bezstrestnosť a nič iné, útočia na jedného, ktory furt bojuje za pravdu a záujmy ľudí. Akokeby sa tie dva tábory dohodli, čo poviete?

 

A pre ilustráciu pár ukážok, častí z niektorých komentárov pod článkom Behula na Aktuality.sk

 

Behul, Behul… ….Akoby som cital nejakych dezole…

 

Prečo ste tam nešli Vy p. Behul?… Nemusel by robiť Vašu robotu niekto z býv.OĽANO…

 

…stary dobry Behul. Uz sa mu opät podarilo dostat na titulku Matovica. Zas budu premie…. Ked si predstavim kolko Behulovych komentarov s tym menom uz za ostatne 4 roky vyslo, myslim ze aj Behul by mal v dohladnom case podat majetkove priznanie….

 

 

Čo keby ste išli prekvapkat vaše krvavé oči a sa radšej venovali Doň Robertovi & Vagabundi, ktorí uskodili a škodia milión x viac ako Matovicove hnutie! Ja som sa už práve kvôli Vám raz zrušil aktuality a opäť ma… nabadate k tomuto kroku!!

 

…redaktora veľmi škrie, že niekto robí novinársku prácu aj zaňho. :))

 

…Som myslel ze som omylom zabludil na stranky SMERomafie … a to Behul :))

 

…Behul, Behul, ked tu niekto skodi Slovensku, tak je to prave Behul…

 

Behula,Behula- Ty si zasa nič nepochopil,Češi na to majú dobrú postavičku,ktorá je pre Teba ako stvorená… …TRUHLÍK

 

Behul sa zase ozval …

…Ked niekto poukazuje na pravdu, tak to za kazdu cenu zneguje…

 

 

Behul, ty komediant, preco to teba osobne nenapadlo a nesiel si sam do SAE a sam si sa nekonfrontoval s nasou… ministerkou kultury?

Mohol si nam to vsetkym predviest, aky si kulturny…

….Úroveň slovenskej novinarskej prace klesá už len tým, že Behul stále komentuje.