Založ si blog

Ako Kočner s Trnkom kryli tunel Široký

Ešte za šéfovania Ľ.Jahnátka došlo k tunelovaniu akciovky PLASTIKA Nitra jej väčšinovým vlastníkom J.Širokým. Rovnakým spôsobom bol však tunelovaný aj CHEMOLAK Smolenice, tiež z jeho portfólia.

Vyšetrovanie v prípade PLASTIKA bolo v r.2007 zastavené, polícia zistila, že skutok sa stal, no označila ho za premlčaný. Investigatívny novinár Martin Turček si vo svojom poslednom článku všimol, že detaily pri tunelovaní akcioviek PLASTIKA a CHEMOLAK sú takmer identické (v oboch prípadoch polícia vyšetrovala väčšinového vlastníka Širokého):

-> Fiktívne zmluvy a faktúry, vymyslené služby a preliatie peňazí do schránkových firiem.
-> 2 z 3 schránkových firiem, cez ktoré sa z Chemolaku vytiahli peniaze, boli použité aj v prípade Plastiky (Jurmo Trading z Cypru a Findi marketing z Brits.panenských ostrovov).
-> Rovnaká schéma:
„V konaní firiem Findi Marketing a Jurmo Trading už bolo potvrdené podvodné konanie vo vzťahu k Plastika, a.s., v rovnakých rokoch, existuje predpoklad, že aj v prípade Chemolaku došlo ku spáchaniu série podvodov akcionármi a manažmentom na škodu vlastnej spoločnosti,“ píše vyšetrovateľ.
-> Jurmo Trading zastupovala ako riaditeľka Eleni Kyriakou. Tá zastupovala aj jednu zo schrán.firiem, ktoré žiadali peniaze pri reštrukturalizácii Váhostavu. Plastika, Chemolak aj Váhostav sú vo vlastníctve J.Širokého.
-> Riaditeľka Jurmo Trading poprela obchody s Plastikou: „E.Kyriakou sa na požiadanie Interpolu vyjadrila, že ani práce pre Plastika,a.s. nerobila a od nikoho peniaze nedostala, existuje dôvodné podozrenie, že bol spáchaný podvod na Chemolak s opätovným využitím jej mena,“ uvádzajú dokumenty z vyšetrovania Chemolaku.

Vyšetrovanie napokon zamrzlo aj v prípade CHEMOLAK. Bližšie dôvody, prečo neprinieslo výsledky, však polícia nezverejnila… Oficiálne dôvody k dispozícii nemáme, no silné indície prenikli na verejnosť pred pár týždňami.

M.Kočner sa v nedávno medializovanej nahrávke s podnikateľom M.Suchobom priznal, že s pomocou gen.prokurátora D.Trnku falšovali dôkazy pri vyšetrovaní tunelovania Chemolaku.

M.Kočner na nahrávke situáciu farbisto opisuje (aj za pomoci vulgarizmov, ktoré som vypustila):
„Kedysi mal Ďuro problém, Drôtovňa Hlohovec, CHEMOLAK Smolenice atď. Ešte v čase bývalej vlády, keď min.vnútra bol Lipšic, ale môj kamarát bol gen.prokurátor. Išli dožiadania do Švajčiarska na rôzne účty a… Nechal som sfalšovať, lebo došlo to priamo Dobroslavovi, nechal som vytlačiť papiere ŠVAJČIARSKA PROKURATÚRA a napísal som nový list, kde sa píše, že osobe s týmto menom tieto účty nepatria. A to je založené, ale originál mám ja…“

D.Trnka o tomto prípade stále slobodne mlčí u seba doma v Hamuliakove. Na polícii ani na Gen.prokuratúre jeho výpovede radšej nikoho nezaujímajú, aj napriek tomu, že predmetnú nahrávku Kočner+Suchoba majú k dispozícii už od októbra 2018. Podozrenie zo zneužitia právomoci verejného činiteľa v tomto prípade radšej nikto nevyšetruje, veď čo ak by náhodou niečo nepríjemné aj vyšetrili.

V prípade inej Kočnerovej nahrávky Trnka+Počiatek, síce D.Trnku zadržali, obvinili aj vypočuli, no Úrad špeciálnej prokuratúry spolu s gen.prokurátorom Čižnárom sa dôsledne postarali o to, aby sa Trnka náhodou neohrial v cele PZ príliš dlho… Veď čo ak by sa mu tam urobilo smutno a začal by s vyšetrovateľmi živo komunikovať? Čo všetko vie Trnka porozprávať nielen na J.Širokého, J.Počiatka či J.Slotu, ale aj na Jaroslava Haščáka, Roberta Kaliňáka, Roberta Fica, či o kupovaní poslancov MOST-HÍD?

Včera som o tom napísala krátku úvahu s názvom:
Na trestnej lavici sedí Kočner, hráč 2.ligy… a 1.LIGA NEHRALA?

Toto je obraz fungovania štátu, vďaka ktorému moje deti nechcú žiť na Slovensku. A mnoho ďalších mladých ľudí zostáva žiť a pracovať v zahraničí, už dávno nie kvôli nedostatku pracovných miest, či vyšším platom. Sú znechutení, lebo dobre vedia, prečo v našom štáte večne chýbajú peniaze na diaľnice, na školstvo, na zdravotníctvo, na dôchodky či sociálne služby. A to aj napriek tomu, že drvivá väčšina z nás poctivo platí odvody, dane a nekradne.

Títo mladí veľmi dobre vedia, kam mizne o.i. napríklad aj pol druha miliardy eur ročne na nami všetkými zaplatenej DPH. Veľmi dobre vedia, že ani Počiatek ani Slota ani Bašternák ani Kočner ani pán generál Balciar by si všetky tie statky nemohli dovoliť zo svojho, poctivo zarobeného v štátnej službe. A práve preto z 90 tisíc hlasov, ktoré vo februári prídu od našich mladých zo zahraničia, by ste obálku s hlasom pre stranu Smer hľadali márne.

Preto je dôležité, aby sme aj my, čo to máme k urnám iba niekoľko sto metrov, prišli 29.2. voliť. Voliť tak, aby po voľbách spravodlivosť v našom štáte začala fungovať. A to pre všetkých rovnako. Aby mladí a produktívni ľudia nestrácali chuť žiť vo svojej krásnej, no zatiaľ žiaľ stále prehnitej krajine.

GENDER expert Pietruchová trepe dve na 3

22.05.2020

Riaditeľka Odboru rodovej rovnosti opustila v stredu svoj úrad na Ministerstve práce..(MPSVaR) so slovami… Oľga Pietruchová: „O zmene k lepšiemu po voľbách sa v agende práv žien, rodovej rovnosti a ľudských práv naozaj povedať nedá. MPSVaR pod vedením „posledného križiaka“ mení spätne naše odborné stanoviská a núti akceptovať pripomienky Konferencie [...]

Gen. prokurátor obvinil šéfa opozície z miliardovej krádeže

21.05.2020

Gen.prokurátor JČ v pondelok obvinil jedného z najbohatších ľudí v krajine RF z účasti na krádeži jednej miliardy pri podvode v štátnych firmách, spáchanom v rokoch 2014-2015. Uviedla to agentúra Reuters s pripomienkou, že oligarcha RF už utiekol do Ameriky. Stalo sa tak po tom, čo jeho strana SD, ktorej bol predsedom a poslancom v parlamente, stratila po voľbách moc. Hovorcu [...]

U Richtera zabarikádovaná LGBTikona. Konečne končí

20.05.2020

Povieme si 2 veľmi podobné príbehy dvoch vysoko postavených štátnych úradníčok, z ktorých iba jeden skončil happy-endom… 26.sept.2019 pikantnú kauzu otvoril denník NovýČAS: Zamestnankyňa kancelárie prezidentky Henrieta Hajtová na sociálnej sieti zdieľala príspevok, v ktorom 50-tisíc účastníkov Národného pochodu za život nazvala: „Inkvizítori. Pokrytci. [...]

Branislav Gröhling

Gröhling potvrdil, že sa diskutuje o zrušení deviateho ročníka

27.05.2020 14:08, aktualizované: 14:34

Podľa ministra školstva Branislava Gröhlinga to však bude rozhodnutie odborníkov.

Austrália firmy banské daň štát príjmy očakávania

Ťažobná spoločnosť zrejme zničila 46-tisíc rokov staré archeologické nálezisko v Austrálii

27.05.2020 13:44

Stalo sa tak počas rozširovania bane na ťažbu železa v západoaustrálskom regióne Pilbara.

Vydra

Návrh obstarania radarov predloží Naď do konca roka, nákup 4x4 sa ruší

27.05.2020 13:01

Samotný proces obstarávania radarov má pokračovať do 30. septembra. Zmenu termínov schválila vláda. Nákup viacúčelových taktických vozidiel 4x4 vláda zrušila.

Jozef Lenč

Lenč: Misky váh sa v Smere preklápajú, Pellegrini má v rukách tromfy

27.05.2020 12:00

Podľa politológa Jozefa Lenča môže mať Pellegrini rukách tromfy, ktoré hrajú v jeho prospech.

Mária Benová

Vyštudovala som psychológiu na Trnavskej univerzite. V praxi som sa venovala väzňom a narkomanom. Som vydatá a mám 4 deti. Hrám na klavíri, rada čítam a chodím do prírody. Kandidujem za hnutie OĽaNO s č.100.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 66
Celková čítanosť: 898403x
Priemerná čítanosť článkov: 13612x

Autor blogu