Založ si blog

Ako Kočner s Trnkom kryli tunel Široký

Ešte za šéfovania Ľ.Jahnátka došlo k tunelovaniu akciovky PLASTIKA Nitra jej väčšinovým vlastníkom J.Širokým. Rovnakým spôsobom bol však tunelovaný aj CHEMOLAK Smolenice, tiež z jeho portfólia.

Vyšetrovanie v prípade PLASTIKA bolo v r.2007 zastavené, polícia zistila, že skutok sa stal, no označila ho za premlčaný. Investigatívny novinár Martin Turček si vo svojom poslednom článku všimol, že detaily pri tunelovaní akcioviek PLASTIKA a CHEMOLAK sú takmer identické (v oboch prípadoch polícia vyšetrovala väčšinového vlastníka Širokého):

-> Fiktívne zmluvy a faktúry, vymyslené služby a preliatie peňazí do schránkových firiem.
-> 2 z 3 schránkových firiem, cez ktoré sa z Chemolaku vytiahli peniaze, boli použité aj v prípade Plastiky (Jurmo Trading z Cypru a Findi marketing z Brits.panenských ostrovov).
-> Rovnaká schéma:
„V konaní firiem Findi Marketing a Jurmo Trading už bolo potvrdené podvodné konanie vo vzťahu k Plastika, a.s., v rovnakých rokoch, existuje predpoklad, že aj v prípade Chemolaku došlo ku spáchaniu série podvodov akcionármi a manažmentom na škodu vlastnej spoločnosti,“ píše vyšetrovateľ.
-> Jurmo Trading zastupovala ako riaditeľka Eleni Kyriakou. Tá zastupovala aj jednu zo schrán.firiem, ktoré žiadali peniaze pri reštrukturalizácii Váhostavu. Plastika, Chemolak aj Váhostav sú vo vlastníctve J.Širokého.
-> Riaditeľka Jurmo Trading poprela obchody s Plastikou: „E.Kyriakou sa na požiadanie Interpolu vyjadrila, že ani práce pre Plastika,a.s. nerobila a od nikoho peniaze nedostala, existuje dôvodné podozrenie, že bol spáchaný podvod na Chemolak s opätovným využitím jej mena,“ uvádzajú dokumenty z vyšetrovania Chemolaku.

Vyšetrovanie napokon zamrzlo aj v prípade CHEMOLAK. Bližšie dôvody, prečo neprinieslo výsledky, však polícia nezverejnila… Oficiálne dôvody k dispozícii nemáme, no silné indície prenikli na verejnosť pred pár týždňami.

M.Kočner sa v nedávno medializovanej nahrávke s podnikateľom M.Suchobom priznal, že s pomocou gen.prokurátora D.Trnku falšovali dôkazy pri vyšetrovaní tunelovania Chemolaku.

M.Kočner na nahrávke situáciu farbisto opisuje (aj za pomoci vulgarizmov, ktoré som vypustila):
„Kedysi mal Ďuro problém, Drôtovňa Hlohovec, CHEMOLAK Smolenice atď. Ešte v čase bývalej vlády, keď min.vnútra bol Lipšic, ale môj kamarát bol gen.prokurátor. Išli dožiadania do Švajčiarska na rôzne účty a… Nechal som sfalšovať, lebo došlo to priamo Dobroslavovi, nechal som vytlačiť papiere ŠVAJČIARSKA PROKURATÚRA a napísal som nový list, kde sa píše, že osobe s týmto menom tieto účty nepatria. A to je založené, ale originál mám ja…“

D.Trnka o tomto prípade stále slobodne mlčí u seba doma v Hamuliakove. Na polícii ani na Gen.prokuratúre jeho výpovede radšej nikoho nezaujímajú, aj napriek tomu, že predmetnú nahrávku Kočner+Suchoba majú k dispozícii už od októbra 2018. Podozrenie zo zneužitia právomoci verejného činiteľa v tomto prípade radšej nikto nevyšetruje, veď čo ak by náhodou niečo nepríjemné aj vyšetrili.

V prípade inej Kočnerovej nahrávky Trnka+Počiatek, síce D.Trnku zadržali, obvinili aj vypočuli, no Úrad špeciálnej prokuratúry spolu s gen.prokurátorom Čižnárom sa dôsledne postarali o to, aby sa Trnka náhodou neohrial v cele PZ príliš dlho… Veď čo ak by sa mu tam urobilo smutno a začal by s vyšetrovateľmi živo komunikovať? Čo všetko vie Trnka porozprávať nielen na J.Širokého, J.Počiatka či J.Slotu, ale aj na Jaroslava Haščáka, Roberta Kaliňáka, Roberta Fica, či o kupovaní poslancov MOST-HÍD?

Včera som o tom napísala krátku úvahu s názvom:
Na trestnej lavici sedí Kočner, hráč 2.ligy… a 1.LIGA NEHRALA?

Toto je obraz fungovania štátu, vďaka ktorému moje deti nechcú žiť na Slovensku. A mnoho ďalších mladých ľudí zostáva žiť a pracovať v zahraničí, už dávno nie kvôli nedostatku pracovných miest, či vyšším platom. Sú znechutení, lebo dobre vedia, prečo v našom štáte večne chýbajú peniaze na diaľnice, na školstvo, na zdravotníctvo, na dôchodky či sociálne služby. A to aj napriek tomu, že drvivá väčšina z nás poctivo platí odvody, dane a nekradne.

Títo mladí veľmi dobre vedia, kam mizne o.i. napríklad aj pol druha miliardy eur ročne na nami všetkými zaplatenej DPH. Veľmi dobre vedia, že ani Počiatek ani Slota ani Bašternák ani Kočner ani pán generál Balciar by si všetky tie statky nemohli dovoliť zo svojho, poctivo zarobeného v štátnej službe. A práve preto z 90 tisíc hlasov, ktoré vo februári prídu od našich mladých zo zahraničia, by ste obálku s hlasom pre stranu Smer hľadali márne.

Preto je dôležité, aby sme aj my, čo to máme k urnám iba niekoľko sto metrov, prišli 29.2. voliť. Voliť tak, aby po voľbách spravodlivosť v našom štáte začala fungovať. A to pre všetkých rovnako. Aby mladí a produktívni ľudia nestrácali chuť žiť vo svojej krásnej, no zatiaľ žiaľ stále prehnitej krajine.

Čaputová a SaS klesá, môže za to i progresívny hon?

12.11.2022

Prudký pokles pre miláčikov prieskumov. Ok. Prieskumom neverím. No zámer tam je. PS má ciele. Urobili kauzu. 2 študentky natreli do médií za postoje a prednášky o rodine v zmysle našej ústavy, konzervatív.pedagóga Trnavskej univerzity, M.Schvarza. DenníkN ho nazval homofóbnym. TU je moja alma mater. Univerzita má byť priestor pre vzdelávanie a rozvoj osobnosti študenta. To [...]

Úprimne, odvážne s Trnavú – Riešenia pre dopravu: 1. MHD

16.10.2022

Trnavský pán primátor Bročka už 2-krát vyhral komunálne voľby sľubmi o tom, ako sfunkční dopravu osvedčenými (cyklo)projektami podľa vzoru miest na západe. Škoda len, že za tých 8 rokov sa nebol pozrieť ani raz do miest na neďalekom západe, napríklad do Brna, kde sa vedia ľudia prepraviť kamkoľvek v meste rýchlo, bezpečne a pohldne a (čuduj sa svete) aj bez bicykla. [...]

CK Geissen-$ulík za naše peniaze

25.08.2022

V utorok 23.aug. v diskusii Večer Mareka Vagoviča po otázke moderátora vtiahol prítomných divákov minister obrany Jaro Naď do zákulisia schvaľovania systému protivzdušnej obrany S300 Ukrajincom, ktoré prebiehalo začiatkom apríla. V stredu 24.aug. ráno o tom informoval Adam Takáč na Postoj.sk: Jaro Naď: „Všetko už bolo dohodnuté. Prišiel som s tým na koalič.radu, no [...]

Onkologické vyšetrenie

Slovensko má dáta staré desaťročie. Onkologickým pacientom má pomôcť projekt za 11 miliónov

04.02.2023 21:41

Projekt OnkoAsist má skrátiť pacientovi s podozrením na rakovinu cestu k liečbe z vyše 160 dní na 60.

Great White Shark  biely žralok

Žralok neznámeho druhu zabil v Austrálii 16-ročné dievča plávajúce v rieke

04.02.2023 19:55

Posledný smrteľný útok v austrálskej rieke bol zaznamenaný v roku 1960.

fico blaha protest dohoda

Ostrá kritika veľvyslancov: Smer šíri lži. Nie je to prvýkrát, Blaha dostal červenú a Fico je na čiernom zozname

04.02.2023 19:00

Fico po stretnutí a kritike reagoval aj v piatok. Brusel musí počuť aj iný názor a že Západ konvenčnú vojnu s Ruskom nevyhrá.

Žreb

Neznámy páchateľ ukradol v stávkovej kancelárii v Bratislave 4-tisíc žrebov

04.02.2023 17:57

Páchateľ celkovo spôsobil škodu 2 400 eur, a to krádežou a poškodením dverí.

Mária Benová

Vyštudovala som psychológiu na Trnavskej univerzite. V praxi som sa venovala väzňom a narkomanom. Som vydatá a mám 4 deti. Hrám na klavíri, rada čítam a chodím do prírody. Kandidovala som vo voľbách do NRSR za OĽaNO s č.100. fb.com/PhDr.Maria.Benova

Štatistiky blogu

Počet článkov: 204
Celková čítanosť: 2681514x
Priemerná čítanosť článkov: 13145x

Autor blogu