Založ si blog

Fico bol slniečkár. Za naše peniaze

V posledných týždňoch opakovane počúvame expremiéra R.Fica, ako v návale akútneho nedostatku iných argumentov na vlastných tlačovkách nadáva svojím názorovým oponentom do tzv.“slniečkárov“. R.Fico, zdá sa, trpí zásadnými výpadkami pamäte z obdobia, keď sedel na Úrade vlády SR a podpisoval dotácie práve rôznym „slniečkárskym“ mimovládkam (ak už teda mám použiť túto jeho terminológiu).

V okt.2012 dotoval premiér R.Fico mimovládnu organizáciu NOMANTINELS sumou 17.630 eur, čo predstavuje 50 percentné navýšenie oproti sume 11.380 eur, ktorú im v r.2011 nadelila premiérka I.Radičová.

V okt.2012 dotoval premiér R.Fico aj mimovládnu organizáciu Queer Leaders Forum sumou 38.760 eur

 • Queer Leaders Forum je občianske združenie, ktorého cieľom je presadzovanie rovnoprávnosti ľudí s homosexuálnou orientáciou.

V nov.2012 dotoval premiér R.Fico mimovládnu organizáciu Iniciatíva inakosť sumou 73.234 eur, čo predstavuje dokonca dvojnásobok oproti sume, ktorú im v r.2011 nadelila premiérka I.Radičová.

 • Iniciatíva Inakosť spája ľudí a organizácie, ktoré hľadajú riešenia na zlepšenie života lesieb, gejov, bisexuálnych, transrodových a intersexuálnych ľudí…“

Bratislavský Dúhový pochod PRIDE vznikol iba 2 roky predtým ako spoločný projekt Queer Leaders Forum a Iniciatívy inakosť, partnerom pochodu bolo aj divadlo NOMANTINELS.
Poznámky na okraj:

 • Tieto desiatky tisíc eur R.Fico samozrejme nedotoval zo svojho vlastného vrecka, ale z daní nás všetkých.
 • Od r.2013 boli uvedené mimovládky podporované pravidelnými štedrými rezortnými dotáciami od ministrov Ficovej vlády: Maďariča a Lajčáka… Áno toho, prosím pekne, ministra zahraničných vecí Miroslava Lajčáka.

V okt.2012 podpísal dotáciu 25.000 eur pre Nadáciu Charty77, ktorej zakladateľ a 1.predseda správnej rady bol M.Šimečka najstarší (za ČSFR bol poradcom prezidenta V.Havla). Jeho syn M.M.Šimečka je dnes novinárom, publicistom a editorom dnešného „projektu“ DenníkN a po svojom otcovi prebral nakoniec aj miesto v správnej rade Nadácie Charty77. (Synov syn Michal Šimečka je dnes europoslancom v Bruseli za stranu Progresívne Slovensko.)

V rokoch 2012-2017 sa v úspešnosti žiadania o dotácie na Úrade Vlády extrémne dobre darilo aj tzv. Nadácii Milana Šimečku. Za 6 rokov vlády jej R.Fico odklepol spolu až 362.294 eur:

 • 27.Nov.2017 . . . 48.000€
  19.Júl.2016 . . . . 39.500€
  18.Máj.2016 . .  149.974€
  23.Júl.2015 . . . . 40.700€
  30.Sep.2014 . . . 24.000€
  8.Okt.2013 . . . . . 20.000€
  16.Nov.2012 . . . . 40.120€
 • nadaciamilanasimecku.sk o sebe tvrdí: „Nadácia Milana Šimečku sa už 28 rokov snaží byť o nos vpredu v témach týkajúcich sa rozvoja občianskej spoločnosti na Slovensku. Nesie meno významného disidenta, mysliteľa, filozofa a spisovateľa v bývalom Československu. Nadáciu založili v r.1991, krátko po smrti Milana Šimečku, jeho priatelia Martin Bútora, Juraj Flamik, Fedor Gál, Miroslav Kusý, František Mikloško, Peter Tatár a Peter Zajac…“

… uvedení páni zakladatelia nadácie sú verejnosti dobre známi predstavitelia tzv. „bratislavskej kaviarne“, čo je hovorové označenie o.i. aj pre Ústredný Výbor KSS (Konšpiračnej Skupiny Slniečkárov). O stovkách tisícov eur na projekty pod ich záštitou rozhodol svojím podpisom nik iný, ako dnes úhlavný slniečkáro-bijec R.Fico.
Faktická pozn. na okraj:

 • Po nástupe P.Pellegriniho do funkcie premiéra už dotáciu z Úradu Vlády SR nedostala ani jedna zo spomenutých mimovládnych organizácií.

Dobrá rada na záver:

 • Vážení páni expreméri. Dávajte si prosím pozor, aby vyhlásenia, ktorými zahlušujete mediálny priestor sedeli s realitou. Ak už zvoláte tlačovku, tak preto, aby ste nás obohatili argumentami. Ak niektorý z vás argumenty pripravené nemá, nech tlačovku nezvoláva a nechá novinárov pracovať pre ľudí.
 • Vážení páni novinári, keď už ste sa ocitli na tlačovke niektorého expremiéra bez argumentov, mohli by ste aspoň zapracovať a dotlačiť ho k nim svojimi dobre mierenými otázkami. Ak sa vám to zdá ako úloha nemožná, stále máte na výber z takej tlačovky odísť alebo na ňu vôbec nechodiť.

. . .

Drahí priatelia,
premiér I.Matovič o vládach Smeru v pléne NRSR tesne pred schválením Progr.vyhlásenia vlády povedal: „Nepýtam si 100 dní, ale to, ako podlo útočí Robert Fico, je nehodné. Na jeho mieste by som tichúčko šúchal nohami a čakal, kedy mi NAKA zaklope na svoje dvere…“. Iba o pár minút neskôr sa R.Fico postavil pred novinárov, vôkol seba nechal nastúpiť väčšinu svojich poslancov (bez P.Pellegriniho)… V očiach sa mu zračila úzkosť a hlas sa mu chvel počas toho, ako mu z úst vychádzali absurdné výroky o slniečkároch ale aj o ekonomike. Rozbor niektorých som spísala pred mesiacom v článku:

Fico: „Jak takí debili sme“

 • R.Fico dnes na tlačovke s pátosom vyhlásil: „Dámy a páni, deficit v r.2019 skončil na úrovni 1,3% a pokiaľ išlo o znižovanie verejného dlhu skončili sme na 48% čo sú historické výsledky v porovnaní s inými štátmi!
 • To sú slová R.Fica. Aká je však pravda?
 • 20 krajín EÚ malo v r.2019 lepšie hospodárenie ako Slovensko.
 • Horší deficit v tomto mimoriadne hospodársky „úrodnom“ roku zaznamenalo iba 6 krajín EÚ…  [Pokrač.článku]

Totalita! TransĽudia=Nadľudia?

25.03.2023

Nie tak dávno, väčšina ľudí v tejto krajine musela celkom ťažko pracovať, ak chceli jesť. Na poli, na lúke, v záhrade, v maštali, zasiať, okopávať, zbierať, pokosiť, uskladniť. Po celý rok. Lebo aj v zime bolo treba zamiesiť cesto na chlieb, vymútiť maslo, obrať sliepku či zajaca, nachovať zvieratá, prať bez práčky atď. Nebol čas na hlúposti. Bolo treba prežiť. [...]

Matovič nás utopil v dlhoch?

18.02.2023

Ide to so Slovenskom dolu vodou? O čo sa pokúša Boris? Stav verej.financií Slovenska aktuálne vysoko pozitívne hodnotia nezávislé medzin.ratingové agentúry. Riziko vidia v návrate Ficaaspol! Aktuálne: 1.Standard and Poor’s: A+, negatívny výhľad 2.Fitch Ratings: A, negatívny výhľad 3.Moody’s: A2, negatívny výhľad Vysoký rating znamená, že investori krajine dôverujú, [...]

Čaputová a SaS klesá, môže za to i progresívny hon?

12.11.2022

Prudký pokles pre miláčikov prieskumov. Ok. Prieskumom neverím. No zámer tam je. PS má ciele. Urobili kauzu. 2 študentky natreli do médií za postoje a prednášky o rodine v zmysle našej ústavy, konzervatív.pedagóga Trnavskej univerzity, M.Schvarza. DenníkN ho nazval homofóbnym. TU je moja alma mater. Univerzita má byť priestor pre vzdelávanie a rozvoj osobnosti študenta. To [...]

Tornádo v meste Little Rock v americkom Arkansase

Mestom Little Rock sa prehnalo tornádo, zranilo stovky ľudí

01.04.2023 00:54

Hlavným mestom amerického štátu Arkansas Little Rock na juhu USA sa v piatok prehnalo ničivé tornádo.

zelenskyj, ukrajina, heger, sanduová, plenkovič, golob

Zelenskyj na summite v Kyjeve: Buča sa musí stať "symbolom spravodlivosti"

31.03.2023 22:45

Vyhlásil to na prvé výročie stiahnutia Ruska z tohto mesta pri Kyjeve, ktoré je teraz stelesnením obvinení z ruských vojnových zločinov.

Andrew Tate

Kontroverzného influencera Tatea a jeho brata premiestnia do domáceho väzenia

31.03.2023 22:38

Bratia Tateovci a dve Rumunky údajne pašovali, najímali a zneužívali ženy a nútili ich k výrobe pornografie na účel zisku.

obilie

Päť krajín EÚ vrátane Slovenska požaduje obmedzenie dovozu ukrajinského obilia

31.03.2023 21:00

Krajiny adresovali list šéfke Európskej komisie Leyenovej. K výzve sa pridal aj Heger.

Mária Benová

Vyštudovala som psychológiu na Trnavskej univerzite. V praxi som sa venovala väzňom a narkomanom. Som vydatá a mám 4 deti. Hrám na klavíri, rada čítam a chodím do prírody. Kandidovala som vo voľbách do NRSR za OĽaNO s č.100. fb.com/PhDr.Maria.Benova

Štatistiky blogu

Počet článkov: 206
Celková čítanosť: 2702843x
Priemerná čítanosť článkov: 13121x

Autor blogu