Založ si blog

Blaha o väzbách SMERu na vraždu Kuciaka

Poslednú dobu médiá sledovali súdny proces s M.Kočnerom. V piatok prebehli už aj záverečné reči, dnes mal byť vynesený rozsudok. Sudcovia si však na poslednú chvíľu vypýtali odklad a tak musíme ešte mesiac počkať. No už pred rokom a pol pán poslanec Ľ.Blaha pri svojej šikovnosti predbehol ešte aj samotných vyšetrovateľov v odhalení niektorých prepojení obvineného z objednávky vraždy na politické špičky.

Predstavte si, že ten, ktorého statusy na FB sú známe zneužívaním slobody slova na šírenie poloprávd, lží a manipulácií, mal vlani v Štrasburgu prejav v Rade Európy práve na tému SLOBODA SLOVA. Prejav to bol pripravený, poctivo budovateľský. Ako príklad zo života sa tento expert na médiá neštítil použiť ani novinára, ktorý vytrvalo odhaľoval korupčné kauzy jeho straníckych kolegov. Ján Kuciak v tom pokračoval aj po vyhrážkach M.Kočnera. Nenechal sa zastrašiť. Až kým slobodu slova nakoniec nezaplatil svojim  životom.

Ľ.Blaha svoj prejav začal slovami:
„Podľa mňa by malo byť omnoho viac zdôraznené, že v kapitalistickej spoločnosti prichádza hlavné ohrozenie slobody od súkromných korporácií… Na Slovensku, sú médiá hlavného prúdu vo väčšine prípadov vlastnené špinavými finančnými skupinami alebo nadnárodnými korporáciami alebo oligarchami prepojenými na mafiu. Z toho logicky vyplýva aj ich informačný výstup… Všetky médiá hlavného prúdu ponúkajú prakticky ten istý obsah. Každodenné útoky na štát, na sociálne prerozdeľovanie, na odbory a na ľavicové ideológie. Garantovať slobodu týchto médií predsa ešte neznamená, že garantujeme slobodu slova. Garantujeme tým akurát tak slobodu slova pre bohatých vlastníkov týchto médií a ľudí pracujúcej triedy akýchkoľvek slobôd zbavujeme.
V krajinách akou je Slovensko to taktiež znamená aj to, že dávate toto privilégium mafiánom a oligarchom a práve tí sú tou najväčšou hrozbou pre slobodu a dokonca aj pre bezpečnosť novinárov. Iba pripomeniem, že vlani bol v mojej krajine zavraždený mladý novinár, menom Ján Kuciak, spolu aj so svojou snúbenicou. A s najväčšou pravdepodobnosťou – podľa vyšetrovateľov – zaplatil za jeho vraždu práve mafiánsky podnikateľ, s väzbami na slovenskú neoliberálnu politickú stranu.“

  • Poznámky na okraj: Z kontextu prepojení a vzťahov, ktoré vyšli najavo práve počas r.2019 je jasné, že poslanec Ľ.Blaha mohol mať na mysli jedine väzby mafiánskeho podnikateľa na tú jedinú, s ním najviac prepojenú politickú stranu, a to na stranu SMER:
  • Kočner si cez štát.tajomníčku M.Jankovskú(SMER) na Ministerstve spravodlivosti vybavoval rozsudky.
  • Kočner si cez podpredsedu NRSR M.Glváča(SMER) vybavoval svoje korupčné záležitosti na Finančnej správe.
  • Kočner mal na špagáte bývalého gen.prokurátora D.Trnku. Toho Trnku, ktorého v NRSR za vlády I.Radičovej jednohlasne volili poslanci za SMER.
  • Kočner si cez N.Bödöra zháňal všetky info o novinároch. N.Bödör bol kamarát s Robertom Ficom a mal pod palcom celú políciu cez policajného prezidenta, svojho švagra, Tibora Gašpara (nominanta SMERu).
  • Kočner bol susedom Roberta Fica v Bonaparte v rokoch 2012-2017. Delila ich jedna stena.
  • –> Takže, keď sa pán poslanec Ľ.Blaha v r.2019 v Štrasburgu odvolával na slovenských vyšetrovateľov, tí sa už v tom čase zaoberali aj práve spomínanými väzbami. Zdá sa vám divné, že Ľ.Blaha použil pre stranu SMER prívlastok „neoliberálna“? Mňa osobne to nijako nevyrušilo. Je predsa úplne jedno, či túto stranu budú jej predstavitelia vydávať za ľavicovú, liberálnu, progresívnu, či nebodaj za „tretiu cestu“ či „zodpovednú zmenu“. Stále to bude tá istá strana SMER.

Prejav Ľ.Blahu pokračoval:
„Duhá vec, s ktorou nesúhlasím je selektívny prístup pri ochrane médií. Podľa niektorých liberálov sú to iba liberálne médiá, ktoré si zaslúžia ochranu, no alternatívne médiá sú nálepkované ako konšpiračné, nebezpečné a extrémistické… Toto je nebezpečná cesta. Prepáčte mi prosím, ale kde je pluralizmus, sloboda a demokracia v tomto selektívnom prístupe?“

  • Pozn. na okraj: Buďme úprimní, na Slovensku sa tento problém netýka len liberálnych médií. Selektívny prístup a ochranu v časoch vlády R.Fica, A.Danka ale aj P.Pellegriniho požívala najmä verejnoprávna RTVS, keď bola slepou slúžkou štátnej SMERáckej mafie. Keď namiesto služby občanom, odhaľovania vážnych korupčných afér, spravodajstvo RTVS ich naopak kamuflovalo.

Ľ.Blaha po krátkej pauze:
„Vážené dámy a páni. Mali by sme viac hovoriť o vlastníkoch médií, ako aj o štrukturálnej nespravodlivosti v mediálnom prostredí, zapríčinenej extrémne bohatými korporáciami a ich špinavými peniazmi. Voči tomu neexistuje žiadna protiváha, pretože na to jednoducho niet dosť peňazí…“

  • Pozn. na okraj: Lebo na to nie je dosť peňazí? Počula som dobre? Peniaze práveže sú, či už z daní alebo z koncesionárskych poplatkov. Verejnoprávna ČT u susedov predsa funguje tak, ako má, a minimálne sa snaží byť tou protiváhou. RTVS má a mohla byť aj v čase vlády SMERu kvalitnou protiváhou „nespravodlivosti v mediálnom prostredí“, ale vláde SMERu na tom vôbec nezáležalo. V ich videní sveta verejnoprávne média neslúžia ľuďom, ale opäť len oligarchom, čo potvrdzuje aj samotný záver Blahovho prejavu:

„To môže byť veľmi ľahko zneužité liberálmi… A všetky alternatívy budú zlikvidované, ako tomu bolo v totalitných režimoch. Moji drahí kolegovia, v demokraciách existujú vždy aj alternatívy, vrátane tých antikapitilistických. A my ich máme chrániť, pretože svet bez alternatív už má svoje pomenovanie. A nie je to demokracia. Je to fašizmus.“

  • Faktická poznámka: Vrátane kresťanských i regionálnych médií. A v neposlednom rade vrátane verejnoprávnych médií, ktorých „selektívna ochrana“ nevyšla…

. . .
Drahí priatelia,
zanechajme už reči pána poslanca Ľ.Blahu ich vlastnému osudu a venujme sa teraz chvíľu i vážnej téme: Liberálne ale aj tzv.“verejnoprávne“ médiá sa naoko snažia prinášať pre svojich čitateľov a predplatiteľov zdanie investigatívnej žurnalistiky, ale niektoré témy im v redakciách ležia mesiace i roky v šuflíku. Niektoré témy sú jednoducho TABU… Nedávno som niečo z toho šúflíku vytiahla namiesto nich v článku ukazujúcom viaceré vážne prepojenia z blízkej i ďalekej minulosti:

Fico priznal, že SMER je Široký!

Poslanec R.Fico na brífingu na pôde NRSR musel vysvetľovať, že nebýva v kaštieli vo Vinosadoch: „Je to superblbosť, využil som ponuku na rehabilitáciu a aj v budúcnosti ju využijem.“…  [Pokrač.článku]

Negatívny minister Krajčí: Pozitívni buďme!

26.09.2020

Marek Krajčí: „DOSTALI SME SA NAD KRITICKÚ HRANICU Tou je na základe našich pozorovaní z iných krajín úroveň 40 nových prípadov na 100.000 obyvateľov (za 14 dní). Túto hranicu Slovensko prekonalo pred pár dňami a po niekoľkých týždňoch konštantného reprodukčného čísla 1,15 nám stúplo na 1,2 (Dnes už každý nakazený nakazí v priemere 1,2 človeka vo svojom [...]

Drucker HLÁSna trúba SMERu trúbi falošne

22.09.2020

Tomáš Drucker je šéfom mimoparlamentnej strany Dobrá voľba, ktorá v posledných parlamentných voľbách získala 3,06%. V poslednej dobe si však tento bývalý riaditeľ Slovenskej Pošty a exminister zdravotníctva za Fica, či 3-týždňový minister vnútra v Pellegriniho vláde z Gen.Prokuratúry spravil fetiš. Trest.oznámenia od Tomáša Duckera tam pristávali vari častejšie [...]

Blaha sa chvastá, že najal Kočnerovu opičku

17.09.2020

V aug.2019 zadržala pri domovej prehliadke polícia mobilné telefóny M.Jankovskej a ďalších 5 sudkýň a sudcov, s ktorými M.Kočner intenzívne komunikoval. Na jedného (žeby privilegovaného?) sudcu sa však pri tejto akcii zjavne „pozabudlo“. Do centra pozornosti médií (no stále nie vyšetrovateľov) sa tento ctihodný sudca dostal až o celé 2 mesiace neskôr. Chybou v [...]

bankomat, karta, kreditka, kreditná karta

Vyhodili bankomat do vzduchu, k peniazom sa nedostali

26.09.2020 19:15

K výbuchu, ktorý poškodil pobočku banky v košickej mestskej časti Nad jazerom, došlo v sobotu krátko pred 3.00 h.

autobus, Čierne nad Topľou

Po zrážke autobusu s autom na východe sú traja zranení

26.09.2020 18:34

K zrážke autobusu s osobným autom došlo v sobotu dopoludnia na ceste pri obci Čierne nad Topľou, okres Vranov nad Topľou.

Jaroslaw Kaczynski, Poľsko, koaličná dohoda

V Poľsku zažehnali vládnu krízu, majú novú koaličnú dohodu

26.09.2020 17:57

Poľská vládnuca strana Právo a spravodlivosť (PiS) v sobotu uzavrela novú koaličnú dohodu so svojimi dvoma menšími partnermi.

Juraj Šeliga

Šeliga a Pellegrini spoločne vyzývajú ľudí, aby boli zodpovední

26.09.2020 14:22

Premiér Igor Matovič (OĽANO) by nemal kritizovať občanov za nezvládnutie pandémie nového koronavírusu na Slovensku a viniť ich za nárast prípadov.

Mária Benová

Vyštudovala som psychológiu na Trnavskej univerzite. V praxi som sa venovala väzňom a narkomanom. Som vydatá a mám 4 deti. Hrám na klavíri, rada čítam a chodím do prírody. Kandidujem za hnutie OĽaNO s č.100.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 111
Celková čítanosť: 1376529x
Priemerná čítanosť článkov: 12401x

Autor blogu