Založ si blog

Fico bonzol Rašiho: Milióny do vrecák farmac. firiem

23.feb.2010 Pravda.sk:
Pandemická „prasacia“ chrípka je podľa predsedu vlády R.Fica veľkou hrou farmaceut.spoločností. Preto sa nedal proti vírusu H1N1 doteraz zaočkovať a neplánuje tak urobiť ani v budúcnosti: „Ja tomu neverím. Je to môj subjektívny pocit, za ktorý ma, dúfam, nebude nikto križovať ani kritizovať,“ povedal po kontrolnom dni premiér R.Fico na ministerstve zdravotníctva. Jeho názor však nezdieľa minister zdravotníctva R.Raši (SMER). Podľa neho je očkovanie proti „prasacej chrípke“ správne, pretože sa v predchádzajúcich mesiacoch preukázalo viacero ťažkých priebehov ochorenia ľudí nakazených vírusom H1N1. Minister zároveň dodal, že sa pokúsi zmeniť aj názor premiéra: „Pokúsim sa ho presvedčiť, že tento názor nie je úplne správny.“… Začiatkom februára sa nechal zaočkovať aj minister zdravotníctva Richard Raši (nominant P.Pašku).

24.feb.2010 Monika Laciková pre HN:
Kým Česko obmedzuje nákup vakcín proti prasacej chrípke, Slovensko nič podobné nechystá. Napriek tomu, že ľudia sa odmietajú dať zaočkovať a vakcíny stoja v regáloch. Vo vzduchu tak visia milióny korún, za ktoré štát objednáva vakcíny proti prasacej chrípke. Náš západný sused sa dohodol s výrobcom GlaxoSmithKline na dodatku k zmluve, na základe ktorého odoberie iba 700-tisíc z pôvodne plánovaného milióna vakcín. „Odstúpenie od odberu tristotisíc dávok nie je spojené so žiadnou finančnou sankciou,“ informovala verejnosť ministerka zdravotníctva ČR Dana Jurásková. Českí daňoví poplatníci vďaka tomuto kroku ušetria 2,1 mil.eur. Slovenské ministerstvo zdravotníctva toto riešenie odmieta: „Očkovanie proti novému typu chrípky je celoročné, určite chceme počkať na vývoj situácie,“ reagovala hovorkyňa rezortu Zuzana Čižmáriková. Potvrdila, že zatiaľ o podobnom kroku, aký urobili v ČR, neuvažujú. Dosiaľ je u slovenských lekárov podľa údajov Úradu verejného zdravotníctva distribuovaných viac ako 80% vakcín.
Práve včera pritom premiér R.Fico vyhlásil: „Nedal som sa, nedám sa zaočkovať, pokiaľ ide o pandemickú chrípku, pretože môj názor je, že ide o veľkú hru farmaceutických spoločností,“ vyjadril sa premiér. Vláda nakúpila milión vakcín od francúzskeho výrobcu Sanofi Pasteur. Jedna vakcína nás vyšla na 7,6 eur, štát teda zaplatí 7,6 mil.eur. Minister R.Raši chce vraj zmeniť názor R.Fica… No okrem premiéra ignoruje očkovanie aj prevažná časť Slovákov, medzi nimi najmä lekárov, ktorí sa k vakcíne dostali ako prví. Pôvodne bola vakcína určená len pre vybranú skupinu ľudí. Po ich nezáujme Ministerstvo zdravotníctva umožnilo dať sa zaočkovať všetkým ľuďom. O tlaku farmaceutických firiem v r.2010 prvýkrát hovoril šéf podvýboru Rady Európy pre zdravotníctvo Wolfgang Vodarg. Podľa neho mala Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) vyhlásiť pandémiu chrípky aj preto, aby pomohla ziskom vo farmaceutickom biznise. Vodarg v tejto súvislosti hovoril o najväčšom zdravotníckom škandále storočia.
Uź v jan.2010 viaceré európske krajiny oznámili, že odpredávajú svoje zásoby vakcín proti pandemickej chrípke, prípadne rušia kontrakty na zazmluvnené množstvá. Dôvodom bol nielen slabý záujem verejnosti, ale aj slabý výskyt vírusu.

  • Prasacia chrípka, vírus A(H1N1) sa 1.krát objavil na jar r.2009 v Mexiku.
  • Vláda SR schválila nákup pandemickej vakcíny 9.sep.2009.
  • Zmluvu so spoločnosťou Sanofi Pasteur podpísala 30.nov.2009.
  • V tom čase nemala vakcína u nás registráciu Štát.ústavu pre kontr.liečiv.
  • A ako to nakoniec všetko dopadlo?
  • -> Podľa WHO za rok zomrelo na celom svete 18-tis.ľudí (u koronavírusu to bolo 40x viac za pol roka)
  • -> Na Slovensku sa nakazilo 1200 ľudí. Z nich 56 umrelo, väčšina patriaca do rizikovej skupiny.
  • 23.máj.2010 ČTK: Od potvrdenia 1.prípadu vírusu A(H1N1) v SR uplynie 28.máj.2010 rok. Väčšiu pozornosť než počet obetí, pútali v poslednom období vakcíny proti tzv.“prasacej chrípke“. Podľa informácií z MZ SR sa nechalo zaočkovať asi 1,2% dospelej populácie, čiže 65-tisíc ľudí. Vláda SR pritom nakúpila 1 milión dávok vakcíny s ročnou použiteľnosťou. MZ SR tvrdí, že Záujem by vraj bol vyšší, keby bol priebeh pandémie „dramatickejší“. SR pritom patrila podľa skorších informácií Európ.centra pre prevenciu a kontrolu chorôb spolu s ČR, Maltou, Maďarskom a Portugalskom medzi európske krajiny s najvyššou mierou úmrtnosti. V dvojnásobne väčšej ČR podľahlo ochoreniu 102 ľudí. Kritici ministerstva tvrdili, že ľudia mali o vakcíny malý záujem, pretože SR ich nakúpila neskoro. 1.balík očkovacích látok dorazil do SR v dec.2009, v ČR sa pritom začalo očkovať už v nov.2009 a napr. vo Francúzsku už v októbri.

. . .

Po 10 rokoch si zaspomínal aj samotný aktér, expremiér R.Fico…

7.aug.2020 v rozhovore na 5.strane denníka HN:
R.Fico: „Spomeňme si na rôzne pandémie, nazvime to hocijako, napríklad SARS. Len čo sa našiel liek a zarobili na tom všetci miliardy, tak sa choroba vytratila. Sám si pamätám, ako nás prinútili nakúpiť veľké množstvo očkovacích látok v súvislosti s jednou pandémiou pred niekoľkými rokmi. Už neviem, o čo išlo.“
Romana Hlavanda Gogová: Myslím, že máte na mysli prasaciu chrípku.
R.Fico: „Všetky tie očkovacie látky exspirovali v skladoch, neboli použité. Moje skúsenosti predsedu vlády a to, ako sa správajú farmaceutické firmy, ma oprávňujú takýto záver urobiť. Mňa neprinúti nikto, aby som si nechal pichnúť nejakú chémiu len tak, lebo si to želajú farmaceutické firmy, ktoré na tom chcú zarobiť. To, čo som videl na vlastné oči, boli miliardy dolárov, ktoré išli do vreciek farmaceutických firiem na očkovacie látky, ktoré často neboli ani použité…“
. . .

Drahí priatelia,
Od júna 2006 do marca 2020 bolo ministerstvo zdravotníctva plne pod kontrolou organizovanej skupiny SMER počas 12-tich zo 14 rokov (a tie doplnkové 2 roky pod vedením Uhliarika z KDH – veď prašť ako uhoď). V tomto období sa najvlyvnejšími mužmi v rezorte zdravotníctva de facto stali Jaroslav Haščák (spolumajiteľ fin.skupiny PENTA) a Pavol Paška. Na samom začiatku však na rozbeh svojho plánu potrebovali súhlas nielen od kmotra Roberta Fica, ale aj od kmotra menom Juraj Široký. Dokazuje to úryvok z dôverného rozhovoru, ktorý sa 22.mar.2006 (10 týždňov pred voľbami do NRSR), v čase 14:32-15:33 odohral v byte na Vazovovej ul. Budúcnosť nášho zdravotníctva prišla na pretras až okolo 15:15 a keďže sa na Slovensku nenašiel ani jeden novinár, ktorý by sa na to podujal, prepis toho úryvku som nedávno zverejnila aspoň na blogu:

Fico v Gorile zapredal zdravie nás všetkých

Všetky slovenské redakcie dostali v noci 16.okt.2019 email s nahrávkou GORILA. Zaujímavé, že za 7 mesiacov ani tí najväčší tzv.“protikorupční investigatívni“ bojovníci z redakcií DenníkN, SME, časopisov .týždeň, TREND či TV Markíza nenašli vôľu prepísať a publikovať tých najdôležitejších 5 minút z hodinovej časti nahrávky, v ktorej vystupuje ten jeden jediný, dnes ešte stále aktívny politik …  [Pokrač.článku]

 

Negatívny minister Krajčí: Pozitívni buďme!

26.09.2020

Marek Krajčí: „DOSTALI SME SA NAD KRITICKÚ HRANICU Tou je na základe našich pozorovaní z iných krajín úroveň 40 nových prípadov na 100.000 obyvateľov (za 14 dní). Túto hranicu Slovensko prekonalo pred pár dňami a po niekoľkých týždňoch konštantného reprodukčného čísla 1,15 nám stúplo na 1,2 (Dnes už každý nakazený nakazí v priemere 1,2 človeka vo svojom [...]

Drucker HLÁSna trúba SMERu trúbi falošne

22.09.2020

Tomáš Drucker je šéfom mimoparlamentnej strany Dobrá voľba, ktorá v posledných parlamentných voľbách získala 3,06%. V poslednej dobe si však tento bývalý riaditeľ Slovenskej Pošty a exminister zdravotníctva za Fica, či 3-týždňový minister vnútra v Pellegriniho vláde z Gen.Prokuratúry spravil fetiš. Trest.oznámenia od Tomáša Duckera tam pristávali vari častejšie [...]

Blaha sa chvastá, že najal Kočnerovu opičku

17.09.2020

V aug.2019 zadržala pri domovej prehliadke polícia mobilné telefóny M.Jankovskej a ďalších 5 sudkýň a sudcov, s ktorými M.Kočner intenzívne komunikoval. Na jedného (žeby privilegovaného?) sudcu sa však pri tejto akcii zjavne „pozabudlo“. Do centra pozornosti médií (no stále nie vyšetrovateľov) sa tento ctihodný sudca dostal až o celé 2 mesiace neskôr. Chybou v [...]

bankomat, karta, kreditka, kreditná karta

Vyhodili bankomat do vzduchu, k peniazom sa nedostali

26.09.2020 19:15

K výbuchu, ktorý poškodil pobočku banky v košickej mestskej časti Nad jazerom, došlo v sobotu krátko pred 3.00 h.

autobus, Čierne nad Topľou

Po zrážke autobusu s autom na východe sú traja zranení

26.09.2020 18:34

K zrážke autobusu s osobným autom došlo v sobotu dopoludnia na ceste pri obci Čierne nad Topľou, okres Vranov nad Topľou.

Jaroslaw Kaczynski, Poľsko, koaličná dohoda

V Poľsku zažehnali vládnu krízu, majú novú koaličnú dohodu

26.09.2020 17:57

Poľská vládnuca strana Právo a spravodlivosť (PiS) v sobotu uzavrela novú koaličnú dohodu so svojimi dvoma menšími partnermi.

Juraj Šeliga

Šeliga a Pellegrini spoločne vyzývajú ľudí, aby boli zodpovední

26.09.2020 14:22

Premiér Igor Matovič (OĽANO) by nemal kritizovať občanov za nezvládnutie pandémie nového koronavírusu na Slovensku a viniť ich za nárast prípadov.

Mária Benová

Vyštudovala som psychológiu na Trnavskej univerzite. V praxi som sa venovala väzňom a narkomanom. Som vydatá a mám 4 deti. Hrám na klavíri, rada čítam a chodím do prírody. Kandidujem za hnutie OĽaNO s č.100.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 111
Celková čítanosť: 1376682x
Priemerná čítanosť článkov: 12403x

Autor blogu