Založ si blog

Farmaceutická lobby cenzúruje vedca z Harvardu

19.mar.2021 CNN.com:
Na dosiahnutie kolektívnej imunity bude zrejme potrebné zaočkovať deti, uviedol v Senáte Dr. Anthony Fauci, najvyšší vládny odborník USA na infekčné choroby. Dodal, že ľudia sa pri novom koronavíruse až príliš fixujú práve na túto ideu resp. métu dosiahnutia kolektívnej imunity.
„Myslím si, že by sme si mali dávať pozor na zviazanie sa s týmto konceptom kolektívnej imunity, pretože u tohto nového vírusu ho v skutočnosti až tak presne nepoznáme,“ povedal A.Fauci na zasadaní Senátu. A.Fauci uviedol, že odhadujú, že môže byť potrebná zaočkovanosť populácie až niekde medzi 70% až 85%, aby sa dosiahla kolektívna imunita.
„V skutočnosti nevieme, kde je ten magický bod dosiahnutia kolektívnej imunity, ale vieme, že ak zaočkujeme ohromnú časť populáciu, budeme na tom veľmi dobre. Nakoniec by sme chceli dostať do tejto zmesi zaočkovaných aj deti,“ uviedol A.Fauci počas vypočutia pred senátnym výborom pre zdravie, školstvo, prácu a dôchodky. Povedal, že keď budú zaočkovaní študenti stred.škôl, USA môžu nakoniec dosiahnuť aj koletkívnu imunitu.
Viacero štátov už rozširuje skupiny osôb oprávnených na očkovanie. Guvernér štátu New Hampshire Chris Sununu uviedol, že plánujú rozšíriť prístup k vakcínam pre všetkých občanov vo veku od 16 rokov „už v priebehu pár týždňov“.
Guvernér Missouri Mike Parson uviedol, že už od 9.apríla bude vakcinácia otvorená pre všetkých dospelých.
Štát Illinois plánuje od 12.apríla rozšíriť očkovanie na všetkých obyvateľov vo veku od 16 rokov, uviedol guvernér J.B.Pritzker.
. . .

Profesor Martin Kulldorff z Harvardu, jeden z najcitovanejších epidemiológov a expertov na infekčné choroby na svete (s vyše 25tisíc vedeckými citáciami) práve v tom čase zverejnil na Twitteri status:
„Myslieť si, že každý musí byť zaočkovaný je z vedeckého hľadiska rovnaký nezmysel ako myslieť si, že zaočkovaný by nemal byť nikto. Vakcíny proti COVID19 sú dôležité pre starších, skupiny ľudí s vysokým rizikom. Avšak tí, ktorí prekonali ochorenie prirodzenou cestou vakcínu nepotrebujú. A ani deti.“

Tento status bol cenzurovaný Twitterom tak, že bol označený varovaním: „ZAVÁDZAJÚCI“, a používatelia ho viac nemohli lajknúť ani zdieľať ďalej. Twitter takto moderuje vedeckú diskusiu spôsobom, ktorý vylučuje iné vedecké pznatky, najmä tie, ktoré spochybňujú potrebu univerzálneho očkovania a očkovacích pasov. Prof.Kulldorff pritom nie je žiaden anti-vaxer a svoj pohľad na vec má vedecky podložený. Zastáva názor, že je v prvom rade extrémne dôležité, aby bola maximálna možná miera zaočkovanosti pri konkrétnych povolaniach, pri ktorých hrozí potenciálne riziko, že by sa dotyčný stal superšíriteľom vírusu (predavač, taxikár, učiteľ, čašník, kaderník sprievodca vo vlaku, letuška, kuriér…). Prof.Kulldorffa sa zastal napr. Ivor Cummins, Jeffrey A.Tucker, či Mike Krieger, zakladateľ soc.siete Instagram.
To, že sa Twitter rozhodol využiť svoju moc nad verejnou diskusiou na umlčanie poznatkov vedeckej kapacity by malo znepokojovať všetkých ľudí dobrej vôle. Dokonca aj tie „vedecké autority“, ktoré v tejto otázke šíria rovnaký pohľad ako Dr.Anthony Fauci, v harmonickej zhode s farmaceutickou lobby amerického výrobcu vakcín proti COVID19:
„Čím viac a čím častejšie zaočkovaných obyvateľov, tým lepšie…“
Lepšie pre koho?
Cui bono?

…o 3 týždne neskôr…
6.apr.2021 THE WALL STREET JOURNAL
Profesor Martin Kulldorff z Harvardu:
„Idea, že každý potrebuje byť zaočkovaný je vedecky nepodložená presne tak, ako idea, že zaočkovaný by nemal byť nikto. Vakcíny proti COVID19 sú nenahraditeľné pre starších, vysoko rizikových ľudí a tých, ktorí sa o nich starajú a doporučené pre množstvo ďalších skupín obyvateľov. Ale tí, ktorí ochorenie COVID19 prekonali už sú imúnni. Mladí sú nízkoriziková skupina a deti, pre ktoré zatiaľ ani neexistuje schválená vakcína, majú oveľa nižšie riziko smrti hroziace pri ochorení COVID19, akoby im hrozilo pri obyčajnej chrípke. Ak štátne autority začnú vyžadovať vakcináciu skupín obyvateľstva, ktoré to nepotrebujú, verejnosť začne oprávnene pochybovať o koncepte očkovania vo všeobecnosti. Alfou a omegou schopnosti efektívne chrániť verejné zdravie je dôvera. Verejnosť už čiastočne stratila dôveru k štátnym predstaviteľom a úradníkom, keď tí nezvládali vzniknutú situáciu počas pandémie a LOCKDOWNu. Dôvera je obojsmerná cesta. Takéto smerovanie vakcinačnej stratégie by ťahalo dôveru obyvateľstva ešte ďalej od oficiálnych autorít. Ešte i veľmi dobre informovaní obyvatelia by sa oprávnene čudovali, prečo sú nútení k vakcíne, keď by to malo byť dobré pre nich. Vakcíny sú celkovo jedným z najdôležitejších vynálezov v histórii ľudstva, podkopávanie verejnej dôvery k tomuto vynálezu celkovo by pre budúcnosť napáchalo viacej škody, ako kedy stihla napáchať malá skupina anti-vaxerov. Guvernér Floridy Ron DeSantis a guvernér Texasu Greg Abbott už vydali vládne nariadenie, že na území štátu sa nemôžu od občanov vyžadovať potvrdenia o zaočkovaní (COVID-pasy). Myslím si, že ostatní politici by mali nasledovať ich príklad.“

Kolíkovej podvod za 30 miliónov odkryl Matovič

17.06.2021

I.Matovič: „My sme si p.Kolíkovú pozvali na poslanecký klub, tam sme jej nadniesli iks otázok. Ja som ešte predtým bol s viacerými ľuďmi aj na ministerstve spravodlivosti, aby sme mali informácie z prvej ruky. A naozaj som už úprimne presvedčený, že podvod pri prenájme a následnej kúpe budovy Zváračského ústavu bol spáchaný za jej účasti.“ M.Vagovič: [...]

Milióny SMER Dubaj vozili za Kaliňáka. Aj za Sakovú?

15.06.2021

Už v novembri 2020 sa počas výpovede Bernarda Slobodníka objavila popri iných dôležitých informáciach i jedna obzvlášť závažná. Tej sa však až nepochopiteľne dlhodobo vyhýbali aj tie spravodajské weby, ktoré o sebe tvrdia, že sa venujú investigatíve. Akoby sa pre Aktuality.sk, DenníkN.sk, SME.sk, tvnoviny.sk (Markíza) z výpovede B.Slobodníka na niekoľko mesiacov [...]

Pfizer = príčina zápalu srdca u mužov do 30r.

02.06.2021

26.apr.2021 pharmaceutical-technology.com: Izraelské ministerstvo zdravotníctva skúma asi 62 prípadov v spojitosti so zápalom srdcového svalu (myokarditídou) u osôb zaočkovaných vakcínou Pfizer-BioNtech, zaznamenaných niekoľko dní po očkovaní. Doteraz nezverejnená správa ministerstva priniesla údaje o vedľajších účinkoch vakcíny od Pfizer-BioNtech, čo vyvolalo obavy z [...]

hranica, repatrianti, karanténa,

Ste v kovidovo rizikovej krajine? Odhalí vás mobil

22.06.2021 09:00

Hygienici sa v súčasnosti dozvedia o krajinách, ktoré cestovateľ navštívil, prostredníctvom mobilných operátorov.

bajkalska-kolona-doprava-buspruh-nestandard1

Na bratislavských cestách sú kolóny, zdržanie dosahuje 15 až 90 minút

22.06.2021 08:40

Najhoršia situácia je v dôsledku obmedzení na diaľnici D2.

telocvik, cvičenie, deti

Telocviku v školách by malo byť viac, žiadajú odborníci

22.06.2021 08:30

Deti by sa mali denne hýbať aspoň hodinu, upozorňuje pediatrička. Odborníci podporujú viac hodín telesnej v školách a lepšie ohodnotenie učiteľov.

koronavírus, vírus

Ako chránia používané vakcíny pred delta mutáciou?

22.06.2021 07:51

Očakávaný príchod mutácie koronavírusu delta (indická) vzbudzuje obavy a otázky, či očkovanie pred ňou chráni.

Mária Benová

Vyštudovala som psychológiu na Trnavskej univerzite. V praxi som sa venovala väzňom a narkomanom. Som vydatá a mám 4 deti. Hrám na klavíri, rada čítam a chodím do prírody. Kandidovala som vo voľbách do NRSR za OĽaNO s č.100. fb.com/PhDr.Maria.Benova

Štatistiky blogu

Počet článkov: 182
Celková čítanosť: 2307770x
Priemerná čítanosť článkov: 12680x

Autor blogu