Založ si blog

Farmaceutická lobby cenzúruje vedca z Harvardu

19.mar.2021 CNN.com:
Na dosiahnutie kolektívnej imunity bude zrejme potrebné zaočkovať deti, uviedol v Senáte Dr. Anthony Fauci, najvyšší vládny odborník USA na infekčné choroby. Dodal, že ľudia sa pri novom koronavíruse až príliš fixujú práve na túto ideu resp. métu dosiahnutia kolektívnej imunity.
„Myslím si, že by sme si mali dávať pozor na zviazanie sa s týmto konceptom kolektívnej imunity, pretože u tohto nového vírusu ho v skutočnosti až tak presne nepoznáme,“ povedal A.Fauci na zasadaní Senátu. A.Fauci uviedol, že odhadujú, že môže byť potrebná zaočkovanosť populácie až niekde medzi 70% až 85%, aby sa dosiahla kolektívna imunita.
„V skutočnosti nevieme, kde je ten magický bod dosiahnutia kolektívnej imunity, ale vieme, že ak zaočkujeme ohromnú časť populáciu, budeme na tom veľmi dobre. Nakoniec by sme chceli dostať do tejto zmesi zaočkovaných aj deti,“ uviedol A.Fauci počas vypočutia pred senátnym výborom pre zdravie, školstvo, prácu a dôchodky. Povedal, že keď budú zaočkovaní študenti stred.škôl, USA môžu nakoniec dosiahnuť aj koletkívnu imunitu.
Viacero štátov už rozširuje skupiny osôb oprávnených na očkovanie. Guvernér štátu New Hampshire Chris Sununu uviedol, že plánujú rozšíriť prístup k vakcínam pre všetkých občanov vo veku od 16 rokov „už v priebehu pár týždňov“.
Guvernér Missouri Mike Parson uviedol, že už od 9.apríla bude vakcinácia otvorená pre všetkých dospelých.
Štát Illinois plánuje od 12.apríla rozšíriť očkovanie na všetkých obyvateľov vo veku od 16 rokov, uviedol guvernér J.B.Pritzker.
. . .

Profesor Martin Kulldorff z Harvardu, jeden z najcitovanejších epidemiológov a expertov na infekčné choroby na svete (s vyše 25tisíc vedeckými citáciami) práve v tom čase zverejnil na Twitteri status:
„Myslieť si, že každý musí byť zaočkovaný je z vedeckého hľadiska rovnaký nezmysel ako myslieť si, že zaočkovaný by nemal byť nikto. Vakcíny proti COVID19 sú dôležité pre starších, skupiny ľudí s vysokým rizikom. Avšak tí, ktorí prekonali ochorenie prirodzenou cestou vakcínu nepotrebujú. A ani deti.“

Tento status bol cenzurovaný Twitterom tak, že bol označený varovaním: „ZAVÁDZAJÚCI“, a používatelia ho viac nemohli lajknúť ani zdieľať ďalej. Twitter takto moderuje vedeckú diskusiu spôsobom, ktorý vylučuje iné vedecké pznatky, najmä tie, ktoré spochybňujú potrebu univerzálneho očkovania a očkovacích pasov. Prof.Kulldorff pritom nie je žiaden anti-vaxer a svoj pohľad na vec má vedecky podložený. Zastáva názor, že je v prvom rade extrémne dôležité, aby bola maximálna možná miera zaočkovanosti pri konkrétnych povolaniach, pri ktorých hrozí potenciálne riziko, že by sa dotyčný stal superšíriteľom vírusu (predavač, taxikár, učiteľ, čašník, kaderník sprievodca vo vlaku, letuška, kuriér…). Prof.Kulldorffa sa zastal napr. Ivor Cummins, Jeffrey A.Tucker, či Mike Krieger, zakladateľ soc.siete Instagram.
To, že sa Twitter rozhodol využiť svoju moc nad verejnou diskusiou na umlčanie poznatkov vedeckej kapacity by malo znepokojovať všetkých ľudí dobrej vôle. Dokonca aj tie „vedecké autority“, ktoré v tejto otázke šíria rovnaký pohľad ako Dr.Anthony Fauci, v harmonickej zhode s farmaceutickou lobby amerického výrobcu vakcín proti COVID19:
„Čím viac a čím častejšie zaočkovaných obyvateľov, tým lepšie…“
Lepšie pre koho?
Cui bono?

…o 3 týždne neskôr…
6.apr.2021 THE WALL STREET JOURNAL
Profesor Martin Kulldorff z Harvardu:
„Idea, že každý potrebuje byť zaočkovaný je vedecky nepodložená presne tak, ako idea, že zaočkovaný by nemal byť nikto. Vakcíny proti COVID19 sú nenahraditeľné pre starších, vysoko rizikových ľudí a tých, ktorí sa o nich starajú a doporučené pre množstvo ďalších skupín obyvateľov. Ale tí, ktorí ochorenie COVID19 prekonali už sú imúnni. Mladí sú nízkoriziková skupina a deti, pre ktoré zatiaľ ani neexistuje schválená vakcína, majú oveľa nižšie riziko smrti hroziace pri ochorení COVID19, akoby im hrozilo pri obyčajnej chrípke. Ak štátne autority začnú vyžadovať vakcináciu skupín obyvateľstva, ktoré to nepotrebujú, verejnosť začne oprávnene pochybovať o koncepte očkovania vo všeobecnosti. Alfou a omegou schopnosti efektívne chrániť verejné zdravie je dôvera. Verejnosť už čiastočne stratila dôveru k štátnym predstaviteľom a úradníkom, keď tí nezvládali vzniknutú situáciu počas pandémie a LOCKDOWNu. Dôvera je obojsmerná cesta. Takéto smerovanie vakcinačnej stratégie by ťahalo dôveru obyvateľstva ešte ďalej od oficiálnych autorít. Ešte i veľmi dobre informovaní obyvatelia by sa oprávnene čudovali, prečo sú nútení k vakcíne, keď by to malo byť dobré pre nich. Vakcíny sú celkovo jedným z najdôležitejších vynálezov v histórii ľudstva, podkopávanie verejnej dôvery k tomuto vynálezu celkovo by pre budúcnosť napáchalo viacej škody, ako kedy stihla napáchať malá skupina anti-vaxerov. Guvernér Floridy Ron DeSantis a guvernér Texasu Greg Abbott už vydali vládne nariadenie, že na území štátu sa nemôžu od občanov vyžadovať potvrdenia o zaočkovaní (COVID-pasy). Myslím si, že ostatní politici by mali nasledovať ich príklad.“

Ak boli očkované, nie je ich škoda

11.04.2024

Igor Matovič dal status o pohrebe dievčat z Ľubovne a troll bez tváre mu napísal, že ak boli očkované, nie je ich škoda. Hnus. Ale troll menom Chodiaca katastrofa píše s účelom postupne, plíživo v ľuďoch stierať hranice, aby v nich zahlušili citlivosť na informácie, fakty, dobro. Vlastnosti ako ľudskosť, súcit v ľuďoch potierať a vnášať nenávisť, agresiu. Človek, [...]

O Dankovi píše arogantný Bárdy, Matoviča zamlčal

26.02.2024

Šéfredaktor Aktualít sa dnes pustil do Andreja Danka a SNS. Peter Bárdy však všetky fakty čerpal z investigatívnej práce I.Matoviča, ktorému sa nielen, že nepoďakoval za to, že robí za nich náročnú prácu, ale on Igora v celom článku ani len nespomenul. Je Peter Bárdy plagiátor? Posúďte sami: P.Bárdy píše: „Veď kto vie v noci zbúrať semafor, nezavolať [...]

Matovič zjednotil PS+Smer +novinárov cez Šimkovičovú

22.02.2024

Fico aspol radi dávajú Matoviča a jeho hnutie do jednej kopy s progresívcami, s prezidentkou. A všetky liberálne médiá podľa nich vraj píšu v jeho prospech. Už 3roky sa deje presný opak. V Aktuality, SME, DenníkN takmer denne Matoviča doslova šikanovali. A stále to pokračuje. Komentáre v Aktualitách, okrem šéfredaktora Bardyho, pravidelne venuje Matovičovi ešte [...]

Poľsko interrupcie liberalizácia protest

Odporcovia liberalizácie interrupcií v Poľsku vyšli do ulíc Varšavy

14.04.2024 20:10

Poľský parlament totiž v piatok odhlasoval pokračovanie prác na návrhoch, ktoré by uvoľnili tieto prísne interrupčné pravidlá.

Korcok a Pellegrini

Aká kampaň, taký prezident? Čo rozhodlo prezidentské voľby?

14.04.2024 19:00

Víťaz prezidentských volieb je jasný, spoločenský pokoj zas v nedohľadne. Čo podľa vás rozhodlo voľby?

Olexandr Syrskyj

Syrskyj: Ukrajinci sa zahryzli do krajiny, no Rusov je násobne viac. Putin chce ovládnuť Časiv Jar do osláv 9. mája

14.04.2024 16:40

Časiv Jar, ktorý leží neďaleko od už ovládnutej Avdijivky, je pod neustálou paľbou.

Mária Benová

Vyštudovala som psychológiu na Trnavskej univerzite. V praxi som sa venovala väzňom a narkomanom. Som vydatá a mám 4 deti. Hrám na klavíri, rada čítam a chodím do prírody. Kandidovala som vo voľbách do NRSR za OĽaNO s č.100. fb.com/PhDr.Maria.Benova

Štatistiky blogu

Počet článkov: 215
Celková čítanosť: 2829892x
Priemerná čítanosť článkov: 13162x

Autor blogu