Založ si blog

Blaha+Žilinka sú vítači okupantov. Od Brežneva po Putina

Ešte ani nevyschol atrament na podpise V.Putina, a okupantov už s otvorenou náručou vítal Ľ.Blaha, ešte v tú istú noc napísal 15-bodový status:
(10.) Ukrajina má dnes 2 možnosti. Zatiahnuť národ a možno aj celú Európu do agresívnej a nezmyselnej vojny, ktorú nemôžu vyhrať. Alebo konečne začať rozmýšľať mozgom. Nezahrávať sa s Ruskom…
(11.) A Európa a svet má tieto isté 2 možnosti. Buď bude ďalej viesť s Ruskom vojny, prijímať hlúpe sankcie a prehlbovať rozpory. Alebo konečne začne chápať aj ruské záujmy…
(12.) Dnes to nie je o tom, kto je proruský či proukrajinský. Je to o tom, kto chce mier a kto vojnu. My, Slováci chceme mier. A ja som presvedčený, že aj prezident Putin.

 • Faktické poznámky: Zaiste, veď práve preto mierumilovný a blahomilovaný Putin poslal armádu na územie Ukrajiny – do Donbasu… Veď logika nepustí…
  –> 26.jan.2022 ten istý Ľ.Blaha hlásal:Dôvod je jediný: hľadajú zámienku, aby na hranicu Ruska mohli presunúť desaťtisíce vojakov a zbrane hromadného ničenia…“

(13.) To, že Ruská federácia uznala Doneckú a Luhanskú separatistickú republiku, je jej suverénne právo. Bodka.

 • Faktické poznámky: To, že vďaka tomu do pár hodín začal Putin budovať svoje vojenské základne na východe Ukrajiny, pošliapal jej suverenitu, to tu už súdruh Blaha zamlčal…
  –> 25.jan.2022 ten istý Ľ.Blaha ironicky vyhlásil:Leonid Brežnev by to nepovedal lepšie – načo suverenitu.“

(15.) Nie je čas na silácke reči. Slovensko je príliš blízko. A Rusko je nám príliš blízke. Vojna nie je alternatíva. Pre nás je jediný imperatív – mier.

 • –> 1.jan.2022 ten istý Ľ.Blaha ironicky vyhlásil: „Keď sa spýtali ktorejkoľvek missky, čo si želá, vždy to bol svetový mier. Tým nič nepokazíš. Musíš pôsobiť sladko a akože ťa zaujíma aj niečo iné ako púder na tvár a nová riasenka na mihalnice. A tak trepneš 1.frázu, čo ťa naučili…“

. . .

Pre tých, ktorí nemajú čas čítať dlhé a zamotané FB statusy poslanca Ľ.Blahu, podarilo sa mi z tohoto jeho nočného 15-bodového vyabstrahovať to podstatné:

To, že Putin poslal ARMÁDU na Ukrajinu
je jeho suverénne právo. Bodka.
A vďaka tomu vieme, že si želá MIER.
Niet času na silácke reči.
Slovensko je príliš blízko.
A Rusko je nám príliš blízke…

Zjavne sa mu zatemnilo a už si nepamätá, o čom doslova denne blabotal posledných 8 týždňov:

 • 31.dec.2021 Bla-Blaha hlásal: Už sme tu raz mali okupantov… Novodobí fašisti dnes opäť potrebujú okupačné armády. Píšem to tento mesiac opakovane – dnes stojíme pred otázkou BYŤ ČI NEBYŤ? Ohrozujú našu suverenitu. Ohrozujú mier. Ohrozujú samotnú existenciu našej krajiny ako suverénneho štátu.
 • 3.jan.2022 Bla-Blaha hlásal: ..občania prichádzajú o ochranu vlastného štátu – otroci vo vlastnej krajine! Ešte raz – armáda cudzieho štátu získava plnú suverenitu nad územím krajiny. Také niečo tu nebolo ani v roku 1968. To tu bolo naposledy v roku 1944 za priamej nemeckej nacistickej okupácie, keď tu gestapáci vypaľovali slovenské obce a vraždili povstalcov. Ak niekto odovzdáva suverenitu nad svojim územím cudzej armáde – z definície je to vlastizrada! Však aj ÚV KSČ v r.1968 hovorilo, že iba došli naši spojenci a že to nie je navždy. Aj vtedy to vraj bolo pre bezpečnosť a obranu – vtedy vadilo, teraz nie?
 • 5.jan.2022 Bla-Blaha hlásal: Ruskú federáciu považujeme za priateľov a považujeme za choré, aby pišťali, že Rusko niekoho ohrozuje. Nie je to Rusko, ktoré rozmiestňuje svoje armády v Mexiku či v Kanade…. my nemôžeme dopustiť, aby sa naša krajina stalo 1.terčom vo vojne, do ktorej nás ženú. My v Smere budeme – tak ako vždy – tvrdo bojovať proti tejto vazalskej vláde, ktorá chce predať našu suverenitu za misu šošovice… R.Fico dnes jasne ukázal, že Smer bude vždy stáť na strane národnej suverenity!
 • 8.jan.2022 Bla-Blaha hlásal: Leonid Brežnev sa v r.1968 nepýtal a priviezol svoje okupačné vojská… Pokiaľ táto krajina nebude súhlasiť s prítomnosťou cudzej armády na vlastnom území s ich suverenitou, tak ide o okupáciu. Ide o akt okupácie.
 • 12.jan.2022 Bla-Blaha hlásal: Máme šancu zastaviť okupáciu. Zastaviť vládu Vojtecha Tuku, aby sem tí hore poslali cudzie armády a rozpútali vojnu s Ruskom.
 • 12.jan.2022 Bla-Blaha hlásal: Keby mali Rusi svoje armády v Kanade… A potom by ešte liberálne médiá Američanom nadávali, že si presúvajú svoju armádu po svojom vlastnom území. Lebo takto dnes nadávajú Rusom – že ruská armáda je v Rusku. Chápete?
 • 25.jan.2022 Bla-Blaha hlásal: Dnes chcú obsadiť aj Ukrajinu, čo je neakceptovateľné ohrozenie národnej bezpečnosti. Rusko sa neposúva smerom k našim hraniciam, ale USA sa posúva smerom k ruským – kto toto nevidí, naozaj musí trpieť demenciou… darmo nás vládni politici obviňujú z vlastizrady – národný záujem Slovenska je mať dobré vzťahy s Ruskom a odmietať expanzívne vojny

. . .

8.feb.2022 sa gen.prokurátor Žilinka preslávil na pôde NRSR absurdným porovnaním…
16.feb.2022 to Blaha opäť raz skúšal na FB…

16.okt.2022 Slovensko poslalo hokejistov USA domov a úplne rovnako kedykoľvek v budúcnosti, môže poslať domov resp. ani vôbec neprijať na svoje územie jednotky ozbrojených síl USA. Presne podľa ústavy aj v zmysle novej zmluvy s USA rozhodovať o tom bude vždy náš parlament, NIE Biden, ANI Putin a už vôbec NIE Brežnev!
Na rozdiel od r.1968. V tomto je absolútne zvrátená paralela Ľ.Blahu s r.1968/1969, kedy Československo bolo prinútené podpísať OKUPAČNÚ ZMLUVU dva mesiace PO INVÁZII „spriatelených“ Sovietskych vojsk.
Ešte raz, páni JUDr.Žilinka, JUDr.Fico, SÚDr.BLAHA:
Sovietske vojská neprišli 20.aug.1968 na základe ZMLUVY, ale naopak, tá ZMLUVA bola 16.okt.1968 podpísaná a 18.okt.1968 ratifikovaná po nátlaku Sovietskych vojsk v tom čase dávno okupujúcich naše územie. Československo nikdy nemohlo poslať Sovietsku armádu preč zo svojho územia ani vypovedať platnosť tejto zmluvy. Taký článok v zmluve nebol. Okupácia Československa sa podľa tejto zmluvy mohla skončiť iba dobrovoľným odchodom Sovietskych vojsk, nijak inak!

 • Dňa 16.okt.1968 bola v Prahe podpísaná
  ZMLUVA medzi vládou ČSSR a vládou ZSSR o podmienkach „dočasného“ pobytu Sovietskych vojsk na území ČSSR.
  Táto zmluva vstúpila do platnosti dňa 18.okt.1968. Teda 60 dní po invázii!
 • Článok(1)
  Vláda ZSSR a vláda ČSSR se dohodli na tom, že časť Sovietskych vojsk, nachádzajúcich sa v ČSSR, zostáva dočasne na území ČSSR za účelom zaistenia bezpečnosti krajín socialistického spoločenstva… Sovietske vojská, ktoré se dočasne nachádzajú na území ČSSR, zostávajú podriadené sovietskemu vojenskému veleniu.
 • Článok(15)
  Táto zmluva zostane v platnosti, pokiaľ sa Sovietske vojská dočasne budú nachádzať na území ČSSR. Zmluva môže byť zmenená po dohode oboch zmluvných strán.
 • Článok(2)ods.(1)
  Dočasný pobyt Sovietskych vojsk na území ČSSR nenaruší jej suverenitu. Sovietske vojská se nevmiešavajú do vnútorných záležitostí ČSSR.

TO ISTO 😃 Na papieri tento Článok(2) vyzeral možno dobre, ale v praxi sa nedodržiaval. Veď hneď prvýkrát bola suverenita narušená totálnou inváziou ešte 2 mesiace pred jej podpísaním. Druhýkrát bola suverenita narušená Brežnevovým vydieračským vyjednávaním v duchu:
„Iba ak podpíšte túto zmluvu, časť našich vojsk sa stiahne naspäť z Československa do ZSSR a časť tu ostane dočasne… teda vlastne naveky… Ak nepodpíšete dosadíme si namiesto vás vlastnú vládu, ktorá ju nakoniec aj tak podpíše.“

 • Takže ak si to chceme ilustrovať na aktuálnej situácii, naskytá sa takáto paralela:
 • 21.feb.2022 miestni Vasiľovia a Bilakovia z Donbasu a z Luhansku poslali pozývacie listy Putinovi do Kremľa.
 • 22.feb.2022 konvoje ruských vojsk prúdia cez Rusko-Ukrajinskú hranicu.
 • Predstavme si, že sa Putinovi po pár mesiacoch podarí na tankoch doraziť až do Kyjeva a nasilu prinútiť ukrajinského prezidenta, aby podpísal podobnú ZMLUVU ako prinútili Českovslovensko na jeseň r.1968, obsahujúcu podobný článok(15):
  „Táto zmluva zostane v platnosti, pokiaľ sa Sovietske vojská dočasne budú nachádzať na území Ukrajiny.“
 • Žilinka si na najbližšej ceste do Moskvy urobí medzipristátie v Kyjeve, aby ich tam na pôde parlamentu uchlácholil, že ich nová okupantská zmluva, ktorú im nanútil Putin s hlavňami tankov, namierenými priamo na Kyjev, je bezpochyby výhodnejšia, ako Zmluva SR s USA, ktorú ratifikovali poslanci NRSR dobrovoľne bez prítomnosti jedného jediného amerického vojaka… 😉
 • Žilinka sa diskvalifikoval. Toto nielen že nie je OK, toto je KO.

Sulík je hlúpy, klamár či lenivý diletant?

16.06.2022

2.júna Pravda: Sankcie, ktoré uvalila EÚ na Rusko sa ťažko dotknú aj SR. Zásobovanie ropou môže byť problém. Spoločnosť Slovnaft berie na vedomie sankcie, avšak upozorňuje na možné riziká. „Po 8 mesiacoch od platnosti sankcií nebudeme vedieť zaručiť zásobovanie trhu v regióne stred.Európy. Súčasné znenie sankcií nám totiž neumožní vývoz kľúč.produktov na [...]

Putin: Dobývanie území je naša základná hodnota

10.06.2022

9.júna prezident V.Putin: „Práve sme navštívili výstavu k 350.výročiu Petra Veľkého. Odvtedy sa takmer nič nezmenilo. Je to podivuhodné! Tak-nejak to aj vy sami zistíte, takto pochopíte! Veď Peter Veľký viedol Severnú vojnu 21r. Zdalo by sa, že on vojensky napadol Švédsko, a že im niečo uchmatol… Ale on im nič neuchmatol, on tie územia prinavrátil! A takto to [...]

Rusko=teroristický štát, píše parlament

10.05.2022

„Kremeľský režim sa snaží zlikvidovať ukrajinský národ a takéto činy musia byť uznané za genocídu, Ruská federácia je štátom, ktorý podporuje a pácha terorizmus,“ v utorok 10.mája sa na tom jednomyseľne uzniesol parlament Litvy (Seimas), pričom 128 poslancov hlasovalo ZA uznesenie, v ktorom sa uvádza, že ruské ozbrojené sily a vojaci sa dopustili masových [...]

Texas, blesk, búrka, mlyn, počasie,

Českom sa prehnali silné búrky, bez elektriny zostali tisíce domácností

01.07.2022 22:50

V okolí Břeclavi padali trojcentimetrové krúpy a pre búrky museli v Brne prerušiť hudobný festival Beats for love.

požiar

Pri Dunajskej Strede zhorelo 30 hektárov obilia

01.07.2022 21:41

Na južnom Slovensku v obci Lehnice-Sása v Dunajskej Strede vypukol na poli požiar a zničil 30 hektárov obilia.

Remišová Veronika, podcast

Remišová napomína Sulíka s Matovičom: Predčasné voľby nikomu nepomôžu

01.07.2022 21:04

Vicepremiérke Remišovej veľmi záleží na tom, aby koalícia vydržala. Preto verejne vyzýva svojich kolegov, aby držali spolu.

Alexej Navaľnyj

Žijem si ako Putin a Medvedev, opisuje Navaľnyj pobyt v novej väznici

01.07.2022 19:15

Žijem si ako Putin a Medvedev, píše väznený Navaľnyj na Twitteri.

Mária Benová

Vyštudovala som psychológiu na Trnavskej univerzite. V praxi som sa venovala väzňom a narkomanom. Som vydatá a mám 4 deti. Hrám na klavíri, rada čítam a chodím do prírody. Kandidovala som vo voľbách do NRSR za OĽaNO s č.100. fb.com/PhDr.Maria.Benova

Štatistiky blogu

Počet článkov: 201
Celková čítanosť: 2588252x
Priemerná čítanosť článkov: 12877x

Autor blogu