Založ si blog

Blaha+Žilinka sú vítači okupantov. Od Brežneva po Putina

Ešte ani nevyschol atrament na podpise V.Putina, a okupantov už s otvorenou náručou vítal Ľ.Blaha, ešte v tú istú noc napísal 15-bodový status:
(10.) Ukrajina má dnes 2 možnosti. Zatiahnuť národ a možno aj celú Európu do agresívnej a nezmyselnej vojny, ktorú nemôžu vyhrať. Alebo konečne začať rozmýšľať mozgom. Nezahrávať sa s Ruskom…
(11.) A Európa a svet má tieto isté 2 možnosti. Buď bude ďalej viesť s Ruskom vojny, prijímať hlúpe sankcie a prehlbovať rozpory. Alebo konečne začne chápať aj ruské záujmy…
(12.) Dnes to nie je o tom, kto je proruský či proukrajinský. Je to o tom, kto chce mier a kto vojnu. My, Slováci chceme mier. A ja som presvedčený, že aj prezident Putin.

 • Faktické poznámky: Zaiste, veď práve preto mierumilovný a blahomilovaný Putin poslal armádu na územie Ukrajiny – do Donbasu… Veď logika nepustí…
  –> 26.jan.2022 ten istý Ľ.Blaha hlásal:Dôvod je jediný: hľadajú zámienku, aby na hranicu Ruska mohli presunúť desaťtisíce vojakov a zbrane hromadného ničenia…“

(13.) To, že Ruská federácia uznala Doneckú a Luhanskú separatistickú republiku, je jej suverénne právo. Bodka.

 • Faktické poznámky: To, že vďaka tomu do pár hodín začal Putin budovať svoje vojenské základne na východe Ukrajiny, pošliapal jej suverenitu, to tu už súdruh Blaha zamlčal…
  –> 25.jan.2022 ten istý Ľ.Blaha ironicky vyhlásil:Leonid Brežnev by to nepovedal lepšie – načo suverenitu.“

(15.) Nie je čas na silácke reči. Slovensko je príliš blízko. A Rusko je nám príliš blízke. Vojna nie je alternatíva. Pre nás je jediný imperatív – mier.

 • –> 1.jan.2022 ten istý Ľ.Blaha ironicky vyhlásil: „Keď sa spýtali ktorejkoľvek missky, čo si želá, vždy to bol svetový mier. Tým nič nepokazíš. Musíš pôsobiť sladko a akože ťa zaujíma aj niečo iné ako púder na tvár a nová riasenka na mihalnice. A tak trepneš 1.frázu, čo ťa naučili…“

. . .

Pre tých, ktorí nemajú čas čítať dlhé a zamotané FB statusy poslanca Ľ.Blahu, podarilo sa mi z tohoto jeho nočného 15-bodového vyabstrahovať to podstatné:

To, že Putin poslal ARMÁDU na Ukrajinu
je jeho suverénne právo. Bodka.
A vďaka tomu vieme, že si želá MIER.
Niet času na silácke reči.
Slovensko je príliš blízko.
A Rusko je nám príliš blízke…

Zjavne sa mu zatemnilo a už si nepamätá, o čom doslova denne blabotal posledných 8 týždňov:

 • 31.dec.2021 Bla-Blaha hlásal: Už sme tu raz mali okupantov… Novodobí fašisti dnes opäť potrebujú okupačné armády. Píšem to tento mesiac opakovane – dnes stojíme pred otázkou BYŤ ČI NEBYŤ? Ohrozujú našu suverenitu. Ohrozujú mier. Ohrozujú samotnú existenciu našej krajiny ako suverénneho štátu.
 • 3.jan.2022 Bla-Blaha hlásal: ..občania prichádzajú o ochranu vlastného štátu – otroci vo vlastnej krajine! Ešte raz – armáda cudzieho štátu získava plnú suverenitu nad územím krajiny. Také niečo tu nebolo ani v roku 1968. To tu bolo naposledy v roku 1944 za priamej nemeckej nacistickej okupácie, keď tu gestapáci vypaľovali slovenské obce a vraždili povstalcov. Ak niekto odovzdáva suverenitu nad svojim územím cudzej armáde – z definície je to vlastizrada! Však aj ÚV KSČ v r.1968 hovorilo, že iba došli naši spojenci a že to nie je navždy. Aj vtedy to vraj bolo pre bezpečnosť a obranu – vtedy vadilo, teraz nie?
 • 5.jan.2022 Bla-Blaha hlásal: Ruskú federáciu považujeme za priateľov a považujeme za choré, aby pišťali, že Rusko niekoho ohrozuje. Nie je to Rusko, ktoré rozmiestňuje svoje armády v Mexiku či v Kanade…. my nemôžeme dopustiť, aby sa naša krajina stalo 1.terčom vo vojne, do ktorej nás ženú. My v Smere budeme – tak ako vždy – tvrdo bojovať proti tejto vazalskej vláde, ktorá chce predať našu suverenitu za misu šošovice… R.Fico dnes jasne ukázal, že Smer bude vždy stáť na strane národnej suverenity!
 • 8.jan.2022 Bla-Blaha hlásal: Leonid Brežnev sa v r.1968 nepýtal a priviezol svoje okupačné vojská… Pokiaľ táto krajina nebude súhlasiť s prítomnosťou cudzej armády na vlastnom území s ich suverenitou, tak ide o okupáciu. Ide o akt okupácie.
 • 12.jan.2022 Bla-Blaha hlásal: Máme šancu zastaviť okupáciu. Zastaviť vládu Vojtecha Tuku, aby sem tí hore poslali cudzie armády a rozpútali vojnu s Ruskom.
 • 12.jan.2022 Bla-Blaha hlásal: Keby mali Rusi svoje armády v Kanade… A potom by ešte liberálne médiá Američanom nadávali, že si presúvajú svoju armádu po svojom vlastnom území. Lebo takto dnes nadávajú Rusom – že ruská armáda je v Rusku. Chápete?
 • 25.jan.2022 Bla-Blaha hlásal: Dnes chcú obsadiť aj Ukrajinu, čo je neakceptovateľné ohrozenie národnej bezpečnosti. Rusko sa neposúva smerom k našim hraniciam, ale USA sa posúva smerom k ruským – kto toto nevidí, naozaj musí trpieť demenciou… darmo nás vládni politici obviňujú z vlastizrady – národný záujem Slovenska je mať dobré vzťahy s Ruskom a odmietať expanzívne vojny

. . .

8.feb.2022 sa gen.prokurátor Žilinka preslávil na pôde NRSR absurdným porovnaním…
16.feb.2022 to Blaha opäť raz skúšal na FB…

16.okt.2022 Slovensko poslalo hokejistov USA domov a úplne rovnako kedykoľvek v budúcnosti, môže poslať domov resp. ani vôbec neprijať na svoje územie jednotky ozbrojených síl USA. Presne podľa ústavy aj v zmysle novej zmluvy s USA rozhodovať o tom bude vždy náš parlament, NIE Biden, ANI Putin a už vôbec NIE Brežnev!
Na rozdiel od r.1968. V tomto je absolútne zvrátená paralela Ľ.Blahu s r.1968/1969, kedy Československo bolo prinútené podpísať OKUPAČNÚ ZMLUVU dva mesiace PO INVÁZII „spriatelených“ Sovietskych vojsk.
Ešte raz, páni JUDr.Žilinka, JUDr.Fico, SÚDr.BLAHA:
Sovietske vojská neprišli 20.aug.1968 na základe ZMLUVY, ale naopak, tá ZMLUVA bola 16.okt.1968 podpísaná a 18.okt.1968 ratifikovaná po nátlaku Sovietskych vojsk v tom čase dávno okupujúcich naše územie. Československo nikdy nemohlo poslať Sovietsku armádu preč zo svojho územia ani vypovedať platnosť tejto zmluvy. Taký článok v zmluve nebol. Okupácia Československa sa podľa tejto zmluvy mohla skončiť iba dobrovoľným odchodom Sovietskych vojsk, nijak inak!

 • Dňa 16.okt.1968 bola v Prahe podpísaná
  ZMLUVA medzi vládou ČSSR a vládou ZSSR o podmienkach „dočasného“ pobytu Sovietskych vojsk na území ČSSR.
  Táto zmluva vstúpila do platnosti dňa 18.okt.1968. Teda 60 dní po invázii!
 • Článok(1)
  Vláda ZSSR a vláda ČSSR se dohodli na tom, že časť Sovietskych vojsk, nachádzajúcich sa v ČSSR, zostáva dočasne na území ČSSR za účelom zaistenia bezpečnosti krajín socialistického spoločenstva… Sovietske vojská, ktoré se dočasne nachádzajú na území ČSSR, zostávajú podriadené sovietskemu vojenskému veleniu.
 • Článok(15)
  Táto zmluva zostane v platnosti, pokiaľ sa Sovietske vojská dočasne budú nachádzať na území ČSSR. Zmluva môže byť zmenená po dohode oboch zmluvných strán.
 • Článok(2)ods.(1)
  Dočasný pobyt Sovietskych vojsk na území ČSSR nenaruší jej suverenitu. Sovietske vojská se nevmiešavajú do vnútorných záležitostí ČSSR.

TO ISTO 😃 Na papieri tento Článok(2) vyzeral možno dobre, ale v praxi sa nedodržiaval. Veď hneď prvýkrát bola suverenita narušená totálnou inváziou ešte 2 mesiace pred jej podpísaním. Druhýkrát bola suverenita narušená Brežnevovým vydieračským vyjednávaním v duchu:
„Iba ak podpíšte túto zmluvu, časť našich vojsk sa stiahne naspäť z Československa do ZSSR a časť tu ostane dočasne… teda vlastne naveky… Ak nepodpíšete dosadíme si namiesto vás vlastnú vládu, ktorá ju nakoniec aj tak podpíše.“

 • Takže ak si to chceme ilustrovať na aktuálnej situácii, naskytá sa takáto paralela:
 • 21.feb.2022 miestni Vasiľovia a Bilakovia z Donbasu a z Luhansku poslali pozývacie listy Putinovi do Kremľa.
 • 22.feb.2022 konvoje ruských vojsk prúdia cez Rusko-Ukrajinskú hranicu.
 • Predstavme si, že sa Putinovi po pár mesiacoch podarí na tankoch doraziť až do Kyjeva a nasilu prinútiť ukrajinského prezidenta, aby podpísal podobnú ZMLUVU ako prinútili Českovslovensko na jeseň r.1968, obsahujúcu podobný článok(15):
  „Táto zmluva zostane v platnosti, pokiaľ sa Sovietske vojská dočasne budú nachádzať na území Ukrajiny.“
 • Žilinka si na najbližšej ceste do Moskvy urobí medzipristátie v Kyjeve, aby ich tam na pôde parlamentu uchlácholil, že ich nová okupantská zmluva, ktorú im nanútil Putin s hlavňami tankov, namierenými priamo na Kyjev, je bezpochyby výhodnejšia, ako Zmluva SR s USA, ktorú ratifikovali poslanci NRSR dobrovoľne bez prítomnosti jedného jediného amerického vojaka… 😉
 • Žilinka sa diskvalifikoval. Toto nielen že nie je OK, toto je KO.

Čaputová a SaS klesá, môže za to i progresívny hon?

12.11.2022

Prudký pokles pre miláčikov prieskumov. Ok. Prieskumom neverím. No zámer tam je. PS má ciele. Urobili kauzu. 2 študentky natreli do médií za postoje a prednášky o rodine v zmysle našej ústavy, konzervatív.pedagóga Trnavskej univerzity, M.Schvarza. DenníkN ho nazval homofóbnym. TU je moja alma mater. Univerzita má byť priestor pre vzdelávanie a rozvoj osobnosti študenta. To [...]

Úprimne, odvážne s Trnavú – Riešenia pre dopravu: 1. MHD

16.10.2022

Trnavský pán primátor Bročka už 2-krát vyhral komunálne voľby sľubmi o tom, ako sfunkční dopravu osvedčenými (cyklo)projektami podľa vzoru miest na západe. Škoda len, že za tých 8 rokov sa nebol pozrieť ani raz do miest na neďalekom západe, napríklad do Brna, kde sa vedia ľudia prepraviť kamkoľvek v meste rýchlo, bezpečne a pohldne a (čuduj sa svete) aj bez bicykla. [...]

CK Geissen-$ulík za naše peniaze

25.08.2022

V utorok 23.aug. v diskusii Večer Mareka Vagoviča po otázke moderátora vtiahol prítomných divákov minister obrany Jaro Naď do zákulisia schvaľovania systému protivzdušnej obrany S300 Ukrajincom, ktoré prebiehalo začiatkom apríla. V stredu 24.aug. ráno o tom informoval Adam Takáč na Postoj.sk: Jaro Naď: „Všetko už bolo dohodnuté. Prišiel som s tým na koalič.radu, no [...]

zelenskyj

Zelenský kritizuje cenový strop pre ruskú ropu. Chce nižší, nech to Rusov zabolí

03.12.2022 22:13

Cenový strop na ruskú ropu 60 amerických dolárov za barel nie je "seriózny", pretože je pre Moskvu "celkom pohodlný," vyhlásil Volodymyr Zelenskyj.

Jaroslaw Kaczynski

Kaczyński obvinil Nemcov, že chcú opäť vládnuť Európe

03.12.2022 21:15

Keď Nemcom nevyšlo ovládnutie Európy vojensky, chcú to teraz urobiť mierovou cestou, tvrdí poľský politik Jaroslaw Kaczyński.

taška pátranie, muž

Našiel cudziu tašku, vzal si ju. Polícia hľadá muža, ktorý o tom niečo môže vedieť. Poznáte ho?

03.12.2022 20:58

Bratislavskí policajti pátrajú po mužovi, ktorý v predajni bratislavského obchodného centra našiel tašku, ktorú neodovzdal a odišiel s ňou.

ukrajina mariupoľ maxar

Rusi postavili v Mariupole novú základňu. Rozšíril sa aj cintorín, odhalili satelitné snímky

03.12.2022 20:25

Ukrajinské úrady odhadujú, že ruské bombardovanie zanechalo v troskách až 90 percent z mestskej infraštruktúry.

Mária Benová

Vyštudovala som psychológiu na Trnavskej univerzite. V praxi som sa venovala väzňom a narkomanom. Som vydatá a mám 4 deti. Hrám na klavíri, rada čítam a chodím do prírody. Kandidovala som vo voľbách do NRSR za OĽaNO s č.100. fb.com/PhDr.Maria.Benova

Štatistiky blogu

Počet článkov: 204
Celková čítanosť: 2662043x
Priemerná čítanosť článkov: 13049x

Autor blogu