Založ si blog

Hoax na titulnej strane SME. Otrávený Hríbom

Mária Šofranko poskytla ešte pred Vianocami svoj rozhovor časopisu .týždeň, bol to iba jej druhý veľký rozhovor v živote. Čítala som ho hneď po zverejnení na webe. Bol ešte čerstvý a chrumkavý. Chrumkavý asi až moc, lebo som si na ňom takmer všetky zuby vylámala. Normálne sa mi až rozum zastával, ako môže jeden profesionál klásť také nezmyselné otázky… vlastne ani nie otázky, ale sugestívne až manipulatívne oznamovacie vety. Uvediem pár príkladov hneď z úvodu rozhovoru:

Mária Šofranko: Ja nie som politik…
p.Jeseňák(.týždeň): Ste politik.
Mária Šofranko: Máte pravdu, áno, som politik, ale bez skúseností.
p.Jeseňák(.týždeň): Pracovali ste celý život v školstve a teraz ste sa stali političkou…
(Pozn.: Mária ale dodnes nikdy nezastávala žiadnu funkciu, ani na komunálnej úrovni, nikdy nebola členkou politickej strany, ani dnes ňou nie je. Kandiduje na našej kandidátke ako nezávislá osobnosť, presne tak ako kandidujem napríklad aj ja, len ona s č.1 a ja s č.100. Hnutie OĽaNO má tak silnú kandidátku, že miesto v parlamente nemá zaručené ani kandidátka s č.1, ktorú môže prekrúžkovať napr. aj ktokoľvek z poslednej desiatky, kde sú zoradení aktuálni poslanci.)

p.Jeseňák(.týždeň): Igor Matovič vás na tlačovke predstavil ako jednotku na kandidátke hnutia a potom asi 10 minút rečnil a vy ste len stáli za jeho chrbtom. Nevadilo vám to?
Mária Šofranko: Čo som mala urobiť?
(Pozn.: Spomínaných „asi 10 minút“ z úst pána redaktora trvalo v skutočnosti rovných 96 sekúnd, počas ktorých Igor Máriu novinárom ešte stále predstavoval. Dá sa to odmerať na nezostrihanom videu z tlačovky. Mária nestála za chrbtom ale po boku Igora.)

p.Jeseňák(.týždeň): To neviem, pýtam sa len, či vám to nevadilo?
Mária Šofranko: Pána Matoviča beriem takého, aký je. Buď ľudí beriem so všetkými kladnými aj zápornými stránkami, alebo nie. Keď sa Igor Matovič rozrečnil, tak som ho nechala.
p.Jeseňák(.týždeň): Nebolo to voči vám neúctivé?
Mária Šofranko: Áno, ale asi sa nechal uniesť.
(Pozn.: Čo presne malo byť voči Marii neúctivé? Tých „asi 10 minút“, ktoré sa nikdy neudiali, alebo tých skutočných 96 sekúnd, počas ktorých Igor ešte stále Máriu bližšie predstavoval?)

… a to bol ešte len začiatok dlhého rozhovoru s p.Jeseňákom! Ďalej sa k nemu už nemá zmysel vracať, nech odpočíva v pokoji. V zberných surovinách… To si, žiaľ, neuvedomila novinárka Lucia Praus, ktorá ho po šiestich týždňoch vytiahla na svetlo sveta. Keď  na základe práve toho prapodivného rozhovoru pre .týždeň vyfabrikovala pokus o šokujúci HOAX resp. FAKE NEWS. V tzv. mienkotvornom denníku SME a na druhom najčítanejšom spravodajskom webe sme.sk podsúva domnienku, že Mária Šofranko sa neukazuje na verejnosti kvôli osobným nezhodám s Igorom.

To si nikto z redakcie SME (editor, korektor, vedenie redakcie…) v rozhovore pre .týždeň nevšimol do oči bijúce manipulatívne otázky? Vlastne ani nie otázky, ale rovno sugestívne podsúvané odpovede. Namiesto toho sa ich článok úporne snaží podčiarknuť neexistujúci konflikt medzi našou jednotkou a 150-kou na kandidátke. Konflikt, ktorého zdanie ten rozhovor mal akože vyvolať. Na titulnej strane tlačenej verzie SME svietil pri tom článku titulok:
ODCHÁDZA ŽENA Z ČELA OĽANO.
(slušne vychovaný bulvárny novinár by dopísal aspoň ten otáznik…)

Lucia Praus v texte článku parafrázuje Máriin rozhovor s p.Jeseňákom:
„… Koncom decembra však dala rozhovor časopisu .týždeň, kde na otázku, či nebolo neúctivé, že Matovič na tlačovej besede, kde ju predstavoval, rečnil 10 minút a ona stála väčšinu času bokom, odpovedala, že bolo.

Mária však v skutočnosti odpovedala na tú istú nezmyselnú „otázku“ dotieravého p.Jeseňáka trikrát:
1.) „Čo som mala urobiť?“
2.) „Pána Matoviča beriem takého, aký je. Buď ľudí beriem so všetkými kladnými aj zápornými stránkami, alebo nie. Keď sa Igor Matovič rozrečnil, tak som ho nechala.“
3.) „Áno, ale asi sa nechal uniesť.“

A ako to sumarizuje článok na titulnej strane denníka SME?
„… odpovedala, že bolo.“
Následne článok SME prináša už len zmesku špekulatívnych náznakov o existencii neexistujúceho sporu s Igorom. A korunu tomu Lucia Praus nasadí citovaním vyjadrenia pána „nezávislého žurnalistu“ Mojžiša k aktuálnemu problému. To vyjadrenie síce vôbec nie je nezaujaté, ale zato niekoľko rokov staré 🤔

Naša Mária, alebo ako ju familiárne voláme Maťa, má zdravotné problémy, no 6 týždňov starý rozhovor pre .týždeň tento jej dnešný stav nijako neprehĺbil. Ten rozhovor preto nemá žiaden logický súvis s tým, že ju dnes nevidno na verejnosti.

Igor Matovič to pohotovo na svojom FB komentoval slovami:
„Niekto silný z pozadia má asi bobky z rastu preferencí OĽANO … a tak nájomní pisálkovia tasia perá a vyrážajú do útoku. Lenže v jednom sa prerátali, myslia si, že naši voliči žerú seno… Nebojte sa, dobre bude, nech si hrajú akékoľvek svoje špinavé hry…“

Mária Šofranko práve teraz natočila video pre svojich priaznivcov na FB

… Vo videu presne popisuje svoj zdravotný stav a pevnú vôľu zotrvať na kandidátke. Lúči sa so slovami:
„Celý ten týždeň, čo som v nemocnici, snažím sa stále sledovať FB a sledujem aj politické debaty. Neušlo ani mne a predpokladám, že ani Vám, koľko zloby, nenávisti, zlosti, vulgarizmov je v nás v ľuďoch. Je to dnes na Slovensku veľmi zlé. Prosím Vás rozdávajme radosť, rozdávajme lásku, pokoj, dobro, šťastie. Toto potrebujeme. Držím palce vám všetkým a držte ich aj vy mne. A verím, že nakoniec sa všetko na dobré obráti. Ahojte.“

Článku môžete dať hlas aj klikom na: Vybrali.sme.sk
(po otvorení linku stačí už len klik na ružové tlačítko „Hlasuj“)

Fico v predklone Bruselu

14.10.2023

Smer i Hlas má pozastavené členstvo v strane európskych socialistov, ktorá je členom Proqresívnej aliancie socialistov a demokratov (S&D) v Eúparlamente. Vraj sa tak udialo pre odklon Smeru od ich hodnôt, podpísanie memoranda porozumenia s krajne pravicovou SNS. A ďalej aliancia S&D píše: „Nedávne verejné vyjadrenia a postoje lídrov strán Smer a Hlas k ruskej [...]

Drucker a Pellegrini spolu za Pentu?

29.04.2023

Kamaráti sa opäť spolčili. T.Drucker/Penťák, ide do Hlasu. Aspoň sa Pellegrini vyfarbuje, za koho kope a vidíme ako pracuje finanč.skupina. Dávajú si ľudí do viacerých strán a poisťujú tak svoj vplyv po voľbách. Keď riadil Drucker Slovenskú poštu, strážila ju Bödörova SBS Bonul. Na poštu si ho vybral Ján Počiatek/Smer. Pre poisťovňu Penty robil na jej zlučovaní s [...]

Totalita! TransĽudia=Nadľudia?

25.03.2023

Nie tak dávno, väčšina ľudí v tejto krajine musela celkom ťažko pracovať, ak chceli jesť. Na poli, na lúke, v záhrade, v maštali, zasiať, okopávať, zbierať, pokosiť, uskladniť. Po celý rok. Lebo aj v zime bolo treba zamiesiť cesto na chlieb, vymútiť maslo, obrať sliepku či zajaca, nachovať zvieratá, prať bez práčky atď. Nebol čas na hlúposti. Bolo treba prežiť. [...]

vojna na Ukrajine, Volodymyr Zelenskyj, Lloyd Austin

ONLINE: Lloyd Austin: USA sú najmocnejšou krajinou sveta. Putin sa mýli, nedovolíme mu vyhrať

03.12.2023 08:15

Vladimir Putin sa podľa ministra obrany USA Lloyda Austina mýli, keď si myslí, že dokáže vydržať viac ako Ukrajinci a ich spojenci.

NEPOUZ, Rím Taliansko - Shutterstock.jpg

'Len cez moju mŕtvolu'. Taliani nemienia vrátiť Nemecku sochu diskobola, ktorú kúpil Hitler

03.12.2023 07:30

Taliansko odmieta možnosť, že by múzeu v Mníchove prenechala rímsku sochu diskobola, ktorú v roku 1938 kúpil nacistický diktátor Adolf Hitler. Informovala o tom agentúra AP.

Ukrajina, dron

VIDEO: Dron verzus dron: ukrajinský 'zrámoval' ruský

03.12.2023 07:00

Ukrajinské ministerstvo obrany zverejnilo unikátne zábery boja v oblakoch.

Petro Porošenko

Porošenkovi zakázali vycestovať z Ukrajiny. Báli sa, že sa stretne s Orbánom

03.12.2023 06:42

Ukrajinská tajná služba SBU uviedla, že bývalý prezident Petro Porošenko dostal zákaz vycestovať do zahraničia, pretože sa chystal stretnúť s Viktorom Orbánom.

Mária Benová

Vyštudovala som psychológiu na Trnavskej univerzite. V praxi som sa venovala väzňom a narkomanom. Som vydatá a mám 4 deti. Hrám na klavíri, rada čítam a chodím do prírody. Kandidovala som vo voľbách do NRSR za OĽaNO s č.100. fb.com/PhDr.Maria.Benova

Štatistiky blogu

Počet článkov: 208
Celková čítanosť: 2782541x
Priemerná čítanosť článkov: 13378x

Autor blogu