Založ si blog

Matovič nás utopil v dlhoch?

Ide to so Slovenskom dolu vodou? O čo sa pokúša Boris? Stav verej.financií Slovenska aktuálne vysoko pozitívne hodnotia nezávislé medzin.ratingové agentúry. Riziko vidia v návrate Ficaaspol! Aktuálne:

1.Standard and Poor’s: A+, negatívny výhľad

2.Fitch Ratings: A, negatívny výhľad

3.Moody’s: A2, negatívny výhľad

Vysoký rating znamená, že investori krajine dôverujú, vďaka čomu si môže požičiavať za nižšie úroky👍

👉Negatívny výhľad vysvetľujú predvoleb.obdobím a vidia riziká aj v hrozbe nástupu strán zameraných proti EÚ a NATO po voľbách.

👉No cestičku týmto stranám zametá aj Boris.

SmeRodina navrhla od mája okresať branie majetku kriminálnikom. Politikom či štát.funkcionárom, ktorí zoberú veľké úplatky, by už nemal hroziť trest prepadnutia majetku. Kedysi to chcel FIC0.

 

👉Ich návrh tiež zasahuje do činnosti orgánov, ktoré sa zaoberajú aj citlivými prípadmi, kde figurujú štát.funkcionári z čias Smeru a vplyvní oligarchovia, čo profitovali na štát.zákazkách za milióny eur.

 

👉„Je pre nás neprijateľné, aby bola špec.prokuratúra takto vyšachovaná, návrh SmeRodina jej berie veľkú časť ekonom. trest.činnosti. A je to napísané tak, že mohlo by sa to dotknúť aj prípadov, v ktorých sa objavujú ľudia Smeru,“ povedal Milan Vetrák/ 0ĽaN0, predseda ústavnopráv.výboru.

 

👉Na prvý pohľad sa môže zdať, že sa novela vôbec netýka Úradu Špec.prokuratúry a Špecializ. trest.súdu, pretože ich priamo nespomína. Zvyšuje sumu škody, odkedy sa už môže prípad posudzovať ako trest.čin. Podľa návrhu Sme rodina by tak už pod ne nepatrili prípady so škodou nad 6,5mil.€, ale až nad 20mil.€.

 

Fico v predklone Bruselu

14.10.2023

Smer i Hlas má pozastavené členstvo v strane európskych socialistov, ktorá je členom Proqresívnej aliancie socialistov a demokratov (S&D) v Eúparlamente. Vraj sa tak udialo pre odklon Smeru od ich hodnôt, podpísanie memoranda porozumenia s krajne pravicovou SNS. A ďalej aliancia S&D píše: „Nedávne verejné vyjadrenia a postoje lídrov strán Smer a Hlas k ruskej [...]

Drucker a Pellegrini spolu za Pentu?

29.04.2023

Kamaráti sa opäť spolčili. T.Drucker/Penťák, ide do Hlasu. Aspoň sa Pellegrini vyfarbuje, za koho kope a vidíme ako pracuje finanč.skupina. Dávajú si ľudí do viacerých strán a poisťujú tak svoj vplyv po voľbách. Keď riadil Drucker Slovenskú poštu, strážila ju Bödörova SBS Bonul. Na poštu si ho vybral Ján Počiatek/Smer. Pre poisťovňu Penty robil na jej zlučovaní s [...]

Totalita! TransĽudia=Nadľudia?

25.03.2023

Nie tak dávno, väčšina ľudí v tejto krajine musela celkom ťažko pracovať, ak chceli jesť. Na poli, na lúke, v záhrade, v maštali, zasiať, okopávať, zbierať, pokosiť, uskladniť. Po celý rok. Lebo aj v zime bolo treba zamiesiť cesto na chlieb, vymútiť maslo, obrať sliepku či zajaca, nachovať zvieratá, prať bez práčky atď. Nebol čas na hlúposti. Bolo treba prežiť. [...]

vojna na Ukrajine, Volodymyr Zelenskyj, Lloyd Austin

ONLINE: Lloyd Austin: USA sú najmocnejšou krajinou sveta. Putin sa mýli, nedovolíme mu vyhrať

03.12.2023 08:15

Vladimir Putin sa podľa ministra obrany USA Lloyda Austina mýli, keď si myslí, že dokáže vydržať viac ako Ukrajinci a ich spojenci.

NEPOUZ, Rím Taliansko - Shutterstock.jpg

'Len cez moju mŕtvolu'. Taliani nemienia vrátiť Nemecku sochu diskobola, ktorú kúpil Hitler

03.12.2023 07:30

Taliansko odmieta možnosť, že by múzeu v Mníchove prenechala rímsku sochu diskobola, ktorú v roku 1938 kúpil nacistický diktátor Adolf Hitler. Informovala o tom agentúra AP.

Ukrajina, dron

VIDEO: Dron verzus dron: ukrajinský 'zrámoval' ruský

03.12.2023 07:00

Ukrajinské ministerstvo obrany zverejnilo unikátne zábery boja v oblakoch.

Petro Porošenko

Porošenkovi zakázali vycestovať z Ukrajiny. Báli sa, že sa stretne s Orbánom

03.12.2023 06:42

Ukrajinská tajná služba SBU uviedla, že bývalý prezident Petro Porošenko dostal zákaz vycestovať do zahraničia, pretože sa chystal stretnúť s Viktorom Orbánom.

Mária Benová

Vyštudovala som psychológiu na Trnavskej univerzite. V praxi som sa venovala väzňom a narkomanom. Som vydatá a mám 4 deti. Hrám na klavíri, rada čítam a chodím do prírody. Kandidovala som vo voľbách do NRSR za OĽaNO s č.100. fb.com/PhDr.Maria.Benova

Štatistiky blogu

Počet článkov: 208
Celková čítanosť: 2782543x
Priemerná čítanosť článkov: 13378x

Autor blogu