Založ si blog

Matovič nás utopil v dlhoch?

Ide to so Slovenskom dolu vodou? O čo sa pokúša Boris? Stav verej.financií Slovenska aktuálne vysoko pozitívne hodnotia nezávislé medzin.ratingové agentúry. Riziko vidia v návrate Ficaaspol! Aktuálne:

1.Standard and Poor’s: A+, negatívny výhľad

2.Fitch Ratings: A, negatívny výhľad

3.Moody’s: A2, negatívny výhľad

Vysoký rating znamená, že investori krajine dôverujú, vďaka čomu si môže požičiavať za nižšie úroky👍

👉Negatívny výhľad vysvetľujú predvoleb.obdobím a vidia riziká aj v hrozbe nástupu strán zameraných proti EÚ a NATO po voľbách.

👉No cestičku týmto stranám zametá aj Boris.

SmeRodina navrhla od mája okresať branie majetku kriminálnikom. Politikom či štát.funkcionárom, ktorí zoberú veľké úplatky, by už nemal hroziť trest prepadnutia majetku. Kedysi to chcel FIC0.

 

👉Ich návrh tiež zasahuje do činnosti orgánov, ktoré sa zaoberajú aj citlivými prípadmi, kde figurujú štát.funkcionári z čias Smeru a vplyvní oligarchovia, čo profitovali na štát.zákazkách za milióny eur.

 

👉„Je pre nás neprijateľné, aby bola špec.prokuratúra takto vyšachovaná, návrh SmeRodina jej berie veľkú časť ekonom. trest.činnosti. A je to napísané tak, že mohlo by sa to dotknúť aj prípadov, v ktorých sa objavujú ľudia Smeru,“ povedal Milan Vetrák/ 0ĽaN0, predseda ústavnopráv.výboru.

 

👉Na prvý pohľad sa môže zdať, že sa novela vôbec netýka Úradu Špec.prokuratúry a Špecializ. trest.súdu, pretože ich priamo nespomína. Zvyšuje sumu škody, odkedy sa už môže prípad posudzovať ako trest.čin. Podľa návrhu Sme rodina by tak už pod ne nepatrili prípady so škodou nad 6,5mil.€, ale až nad 20mil.€.

 

Totalita! TransĽudia=Nadľudia?

25.03.2023

Nie tak dávno, väčšina ľudí v tejto krajine musela celkom ťažko pracovať, ak chceli jesť. Na poli, na lúke, v záhrade, v maštali, zasiať, okopávať, zbierať, pokosiť, uskladniť. Po celý rok. Lebo aj v zime bolo treba zamiesiť cesto na chlieb, vymútiť maslo, obrať sliepku či zajaca, nachovať zvieratá, prať bez práčky atď. Nebol čas na hlúposti. Bolo treba prežiť. [...]

Čaputová a SaS klesá, môže za to i progresívny hon?

12.11.2022

Prudký pokles pre miláčikov prieskumov. Ok. Prieskumom neverím. No zámer tam je. PS má ciele. Urobili kauzu. 2 študentky natreli do médií za postoje a prednášky o rodine v zmysle našej ústavy, konzervatív.pedagóga Trnavskej univerzity, M.Schvarza. DenníkN ho nazval homofóbnym. TU je moja alma mater. Univerzita má byť priestor pre vzdelávanie a rozvoj osobnosti študenta. To [...]

Úprimne, odvážne s Trnavú – Riešenia pre dopravu: 1. MHD

16.10.2022

Trnavský pán primátor Bročka už 2-krát vyhral komunálne voľby sľubmi o tom, ako sfunkční dopravu osvedčenými (cyklo)projektami podľa vzoru miest na západe. Škoda len, že za tých 8 rokov sa nebol pozrieť ani raz do miest na neďalekom západe, napríklad do Brna, kde sa vedia ľudia prepraviť kamkoľvek v meste rýchlo, bezpečne a pohldne a (čuduj sa svete) aj bez bicykla. [...]

Tornádo v meste Little Rock v americkom Arkansase

Mestom Little Rock sa prehnalo tornádo, zranilo stovky ľudí

01.04.2023 00:54

Hlavným mestom amerického štátu Arkansas Little Rock na juhu USA sa v piatok prehnalo ničivé tornádo.

zelenskyj, ukrajina, heger, sanduová, plenkovič, golob

Zelenskyj na summite v Kyjeve: Buča sa musí stať "symbolom spravodlivosti"

31.03.2023 22:45

Vyhlásil to na prvé výročie stiahnutia Ruska z tohto mesta pri Kyjeve, ktoré je teraz stelesnením obvinení z ruských vojnových zločinov.

Andrew Tate

Kontroverzného influencera Tatea a jeho brata premiestnia do domáceho väzenia

31.03.2023 22:38

Bratia Tateovci a dve Rumunky údajne pašovali, najímali a zneužívali ženy a nútili ich k výrobe pornografie na účel zisku.

obilie

Päť krajín EÚ vrátane Slovenska požaduje obmedzenie dovozu ukrajinského obilia

31.03.2023 21:00

Krajiny adresovali list šéfke Európskej komisie Leyenovej. K výzve sa pridal aj Heger.

Mária Benová

Vyštudovala som psychológiu na Trnavskej univerzite. V praxi som sa venovala väzňom a narkomanom. Som vydatá a mám 4 deti. Hrám na klavíri, rada čítam a chodím do prírody. Kandidovala som vo voľbách do NRSR za OĽaNO s č.100. fb.com/PhDr.Maria.Benova

Štatistiky blogu

Počet článkov: 206
Celková čítanosť: 2702850x
Priemerná čítanosť článkov: 13121x

Autor blogu