Založ si blog

Ficovláda: Sľuby vs skutky

Reči vs skutky tejto vlády:

1. Pred voľbami Fico: „Ani náboj na Ukrajinu.“ V apríli 2022 Fico: „Mne je ľúto, čo sa deje na Ukrajine, ale s týmto Slovensko nič nemá. Pomáhajme Ukrajincom, ako sa dá, ale nie zbraňami.“
Po voľbách: „My nebudeme blokovať komerčné dodávky zbraní.“ A zároveň Ficova vláda rozširuje zmluvu s Nemeckom, vojenské opravovne v Michalovciach opravujú vo dne v noci nemecké tanky z ukrajinského frontu a vracajú ich naspäť na front. Čiže priamo naša vláda „nás zaťahuje do vojny s jadrovou veľmocou,“ povedané slovami premiéra R.Fica. Zrazu sa nebojí, že na Michalovce poletia ruské balistické rakety, ako o tom farbisto hovorieval na tlačovkách pred voľbami?!

2. V predvolebnej kampani Pellegrini: „Každému dôchodcovi vyplatíme 640€, už tieto Vianoce.“
Po voľbách: „Dáme vám dôchodcom len 150€…“
…a až Matovičove tlačovky ich donútili do 2.čítania v parlamente predložiť pozmeňujúci návrh zvýšenia  tejto mimoriadnej dávky zo 150€ z na 300€.

3. Pred voľbami Fico: „Hypotéky sú priorita, schválime bonifikáciu hypoték už na 1.rokovaní vlády.“
Po voľbách však až na 4.rokovaní vlády to začali riešiť, až keď Fica, Kamenického sa na to vypytovali novinári.

4. Pred voľbami oblepili Slovensko billboardami: „Lacnejšie potraviny!“
Po voľbách minister.financií má akurát vypracovať appku na porovnanie cien, aby sme robili hypermarket turistiku.

5. Pred voľbami: „Lacnejšie energie!“
Po voľbách: Energie lacnejšie nie sú a nebudú. Stoja presne toľko isto, ako za Matoviča, ktorý to vybavil. Fico s Pellegrinim len predĺžili jeho ceny, hoci ceny na svetových trhoch sú dnes neporovnateľne lacnejšie, ako pred rokom.

6. Pred voľbami: „Rozvrat verejných financií za Matoviča.“
Po voľbách: Ich kamoš Kažimír z NBS povedal, ze majú zlý rozpočet. A to sú v bezkrízovom roku. Deficit majú vyšší ako bol predošlý, vyšší ako kedykoľvek v histórii.

7. Pred voľbami: „Nebudeme brať ľuďom sociálne istoty. Nič z toho čo majú.“
Po voľbách: Zvýšili dane, odvody a 900 poplatkov na úradoch, ako vodičák, občiansky preukaz, pas a pod budú drahšie a zároveň zrušili deň voľna 1.sept.

Takto sa ľudia opäť nechali nachytať, s výdatnou pomocou progresívnych médií, ktoré tvrdili, že Pellegrini bude lepší demokrat. A o Ficovi pred voľbami neuverejnili nič zlé, žiadne pripomienky jeho zlyhaní. Len o Matovičovi a jeho hnutí. A dnes žneme výsledky ich práce. Len mi nejak chýbajú tie ostré, emotívne a provokačné titulky, ktoré  tu boli pred voľbami o Igorovi Matovičovi a o jeho hnutí a teraz zrazu nič, úplne pokojné až nudné titulky a reportáže o katastrofe, ktorú totalitný prístup s porušovaním zákona tejto vlády prináša.

Zdieľajte prosím, kto cítite, že ľudia sú zavádzaní.

Matovič zjednotil PS+Smer +novinárov cez Šimkovičovú

22.02.2024

Fico aspol radi dávajú Matoviča a jeho hnutie do jednej kopy s progresívcami, s prezidentkou. A všetky liberálne médiá podľa nich vraj píšu v jeho prospech. Už 3roky sa deje presný opak. V Aktuality, SME, DenníkN takmer denne Matoviča doslova šikanovali. A stále to pokračuje. Komentáre v Aktualitách, okrem šéfredaktora Bardyho, pravidelne venuje Matovičovi ešte [...]

Aktuality kopú za Fica

05.02.2024

Dnes sa Bárdy z Aktualít krásne prezradil. Už to ani neskrýva. Vytešuje sa, že Matovič má tak málo percent v prieskume, lebo by sa jeho strana nedostala do parlamentu a vďaka tomu by všetky tie prepadnuté hlasy mohli Ficovi nahnať ústavnú väčšinu. A hneď nato sa teší z toho, ako protesty opozície najviac poškodili Matovičovi, lebo na nich nie je. A kope doňho. Takže vy [...]

Europarlament vyzýva Fica, aby právny štát nedemontoval v skrátenom konaní

17.01.2024

17.jan.2024 Poslanci Eur.Parlamentu prijali uznesenie, ktoré kritizuje návrh novely Trest.Zákona, predložený do NRSR vládou R.Fica. 496 zo 630 prítomných poslancov hlasovalo za uznesenie v tomto znení: „Keďže Slovensko v posledných rokoch zintenzívnilo svoje úsilie v boji proti veľkej korupcii a organizovanej trest.činnosti, pričom viacero býv.vysokopostavených [...]

orbán

Bábka, prisluhovač, guľôčkové pero Orbána. Maďarská opozícia reaguje na nominanta Fideszu na prezidenta

22.02.2024 23:26

Strana Momentum sa nemieni zúčastniť na "parlamentnom cirkuse Fideszu, v ktorom zvolia nasledujúce guľôčkové pero Orbána Viktora.

protest farmárov

Menej kontrol, miernejšie „úhorovanie“. Brusel v reakcii na protesty zjednoduší farmárom život

22.02.2024 22:58

Európska komisia predstavila návrhy na zjednodušenie administratívnej záťaže pre poľnohospodárov.

navaľnyj

Radnica v Moskve nepovolila pochod na pamiatku Nemcova a Navaľného, argumentuje covidom

22.02.2024 21:59

Na zhromaždenia chodili tisíce ľudí. Ruské úrady však čoraz častejšie a pod rôznymi zámienkami zakazujú ľuďom zhromažďovať sa.

Mark Rutte

Vyzerá to ako hotová vec. Stoltenberga na čele NATO zrejme nahradí holandský premiér

22.02.2024 21:07

Bruselský server Politico napísal, že Rutte si už zaistil podporu dvoch tretín členských štátov Aliancie.

Mária Benová

Vyštudovala som psychológiu na Trnavskej univerzite. V praxi som sa venovala väzňom a narkomanom. Som vydatá a mám 4 deti. Hrám na klavíri, rada čítam a chodím do prírody. Kandidovala som vo voľbách do NRSR za OĽaNO s č.100. fb.com/PhDr.Maria.Benova

Štatistiky blogu

Počet článkov: 213
Celková čítanosť: 2810203x
Priemerná čítanosť článkov: 13193x

Autor blogu