Fico potvrdil, že v politike končí

7. marca 2020, Mária Benová, Politika

6.apr.2009 sa vtedajší predseda vlády Robert Fico na tlačovej besede vyjadril: „Do roku 2014 ja už v politike nebudem, môžete byť kľudná, pani redaktorka…“
Ide o výrok doslova nehynúci (na rozdiel od dôveryhodnosti autora). Málo sa však už pripomína, že R.Fico takto odpovedal na otázku novinárky, či jeho vtedajšia ambícia posilniť prezidentské právomoci nesúvisí s tým, že on sám mal záujem o najvyššiu ústavnú funkciu.

Dnes vieme, že R.Fico do roku 2014 z politiky nielen že neodišiel, ale v prezidentských voľbách 2014 ako najsilnejší favorit aj kandidoval. Takisto vieme, že predsedom vlády bol ešte ďalšie 4 roky aj po prehratých prezidentských voľbách a predsedom strany Smer-SD je dodnes.

4.jan.2009 vtedajší predseda vlády Robert Fico v relácií V politike na TA3 vyhlásil:
„Nepovažujem za správne, aby človek, ktorý má k dispozícii vládnu moc, či už 4 roky alebo 8 rokov, potom sa vrátil do parlamentu a vykrikoval z lavice, ako dnes vykrikuje pán Dzurinda alebo pán Mikloš. Je to smiešne… Človek by mal po tom, ako skončí vládnutie a ľudia mu nedajú druhýkrát dôveru, povedať ‘ďakujem pekne’ a mal by odísť z politiky. To je môj recept… Nikdy si ja nesadnem do parlamentu ako opozičný poslanec.“

Strana SDKÚ-DS skončila totiž vo voľbách v r.2006 druhá so ziskom 18,35%
Nuž a strana Smer-SD skončila vo voľbách v r.2020 druhá so ziskom 18,29%

Počas poslednej volebnej noci nám toto svoje dávne predsavzatie R.Fico nenápadne pripomenul slovami:
„Nikdy som nebol prilepený k žiadnej stoličke…“

Drahí priatelia,
všetci dobre vieme, že slovo robí chlapa a R.Fica by aj práve preto jeho vlastné slovo nemalo prečo obťažovať… Ja si však pamätám nemálo iných a zásadnejších dôvodov, prečo by po 12 rokoch vládnutia strany Smer-SD mal jej historicky jediný predseda z politiky odísť kade ľahšie. Pravidelne som na tomto blogu písala o organizovanom vykrádaní nami zaplatených daní. Tieto siete zločincov mali politické krytie na najvyšších miestach, ako vidno už pri pohľade na titulky niektorých z mojich článkov:

Na trestnej lavici sedí Kočner, hráč 2.ligy… NO a 1.LIGA NEHRALA?

JÁN KUCIAK písal o dvojici KALIŇÁK+POČIATEK… už 4 roky nazad

LUČANSKÝ kryje dvojicu KALIŇÁK+POČIATEK

LUČANSKÉHO človek od Kočnera bol aj pravou rukou ČIŽNÁRA

Ako Kočner s TRNKOM kryli tunel ŠIROKÝ

TRNKA prijal sestru FICA na Gen.prokuratúru bez praxe

Kočner z väzenia: Zradil ma MAMOJKA či FICO?

… A práve menovaní si dodnes beztrestne užívajú svoj bezstarostný život. Teda vlastne: menovaní okrem J.KUCIAKA, ktorí práve kvôli pomenúvaniu ich podvodov, krádeží a korupcie o svoj život a život svojej milovanej snúbenice prišiel. A verte, že oni dvaja neboli žiaľ prví s podobným osudom… Ešte za 1.vlády R.Fica, 10 rokov pred vraždou J.Kuciaka, podľa rovnakého scenára zavraždili investigatívneho novinára na voľnej nohe Paľa Rýpala. Podrobnosti nájdete v mojom predošlom článku:
Vražda novinára štátnou mafiou už za 1.vlády R.Fica